Майна екс-міністра Клименка і його компаній арештовано на 6 мільярдів гривень – ГПУ

Сума арештованого майна колишнього міністра доходів і зборів часів Януковича Олександра Клименка та його дочірніх компаній сягає 6 мільярдів гривень. Про це повідомив Генеральний прокурор Юрій Луценко.

“У ході розслідування справи злочинної організації О. Клименка підозру оголошено 46 особам, серед яких керівники регіональних податкових, а також сам екс-міністр доходів і зборів О. Клименко.

Під вартою залишаються 9 осіб, ще 18 осіб перебувають під заставою на загальну суму 59 млн грн.
Майно підозрюваних арештовано на суму 900 млн грн. Сума арештованого майна О. Клименка та його афілійованих компаній сягає ще 6 млрд грн”, – написав Генпрокурор у Фейсбуку.

Нагадаємо, 24 травня правоохоронці провели 454 обшуки у податківців у 15 областях України в рамках “одномоментної антикорупційної операції”. Силовики обшукали домівки екс-податківців і податкові адміністрації, де вони раніше працювали. Було затримано 24 екс-керівників Міністерства доходів і зборів.

Обшуки в обласних податкових пройшли у справі про “податкові майданчики”, пов’язані з екс-міністром податків і зборів Олександром Клименком, у результаті чого держава в 2011-2014 рр. недоотримала 97 млрд грн.

Ці так звані “податкові майданчики” мінімізували надходження податків до бюджету від приватних компаній, стверджує ГПУ. Фактично вони були конвертаційними центрами для обготівковування бізнесу та збагачення податківців

Послуги так званих “податкових майданчиків” коливалися в розмірі 10% від загальної суми, з яких 6,67% спрямовувалося в бюджет, а решта йшла силовикам, які закривали очі на цей бізнес, і в Міністерство доходів і зборів України, де діяв спеціальний департамент з нагляду за роботою цих “податкових майданчиків”.

Хоча “податкові майданчики” називалися міністерством державною програмою, жоден із них не належав державі. Усі вони контролювалися приватними особами. Замість визначених законодавством 20% податків, бюджет отримував лише 6,67%. Так, бюджет України втратив 96 млрд грн, або $12 млрд за тодішнім курсом.

14 липня силовики обшукали приміщення, які належать екс-міністру доходів і зборів часів Януковича Олександру Клименку.  Загалом відбулося 183 обшуки, у тому числі в офісному центрі “Гулівер” у Києві, кілька поверхів якого є власністю екс-міністра та членів його родини. Там міститься редакція “Радіо Вєсті”, що входить до медіа-холдингу Клименка та материнської групи компаній “Юнісон”.

На думку слідства, екс-міністр Клименко впродовж 2011-2013 років на ім’я свого батька зареєстрував низку офшорних компаній. Гроші, виведені з бюджету за допомогою “податкових майданчиків”, легалізовувались у європейських банках через ці офшорні рахунки – і поверталися в Україну, але вже приватним компаніям – “Юнісону”, медіа-холдингу “Вєсті” і ще двом компаніям з управління активами, власниками яких були родичі міністра і які обслуговували “сім’ю” Януковича. Загалом таким чином з України вивели і поклали до кишені Клименка понад $788 млн.

Група компаній “Юнісон” за рахунок цих коштів придбала:
• 78 елітних квартир;
• 28 офісних приміщень;
• 5 будівель;
• 41 паркомісце;
• 11 земельних ділянок у Києві, Одесі та Донецьку;
• 23 автомобілі;
• 3 поверхи Торгово-розважального центру “Гулівер” у Києві;
• 1000 залізничних вагонів.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *