Блокують перевірку газових підприємств. Що скаже прем’єр Гройсман?

Рахункова палата вимагає від Кабінету Міністрів забезпечити належний допуск до «Нафтогазу», «Укртрансгазу» та низки інших об’єктів для проведення аудиту ефективності управління об’єктами державної власності у нафтогазовому комплексі. Про це заявив голова Рахункової палати Валерій Пацкан під час засідання уряду.

Зокрема, в рамках проведення аудиту мають бути перевірені сім об’єктів. Серед них «Укртрансгаз», яке провадить діяльність з транспортування і зберігання газу, задля чого управляє та користується державним майном, окрема магістральними трубопроводами.
Водночас, підкреслив Валерій Пацкан, в понеділок, 15 липня, контрольна група Рахункової палати на чолі Ігорем Яремчуком, офіційно попередньо повідомивши про візит, прибула на вказаний об’єкт, але до проведення аудиту допущена не була.

Рядові співробітники «Укртрансгазу» заявили, що керівництво на робочому місці відсутнє та без їх вказівки аудиторів не допустять. Керівник «Укртрансгазу» в телефонній розмові з членом Рахункової палати повідомив про відсутність підстав для проведення аудиту, небажання надавати необхідні документи та допускати до приміщення. При цьому ні керівник, ні службові особи «Укртрансгазу» належних правових підстав для відмови в аудиті не надали.

Контрольна група викликала представників правоохоронних органів для фіксації факту перешкоджання діяльності, що є злочином проти авторитету державної влади. Наразі поліцією відкрите кримінальне провадження за даним фактом.

«Наступний вихід буде безпосередньо до «Нафтогазу». Тому Валерій Пацкан звернувся з вимогою до глави уряду та правоохоронців сприяти тому, щоб Рахунковій палаті не перешкоджали.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *