Прокурор Київщини Чібісов проти одіозного Петра Мельника. Хто кого?

Колишній ректор податкового університету Петро Мельник знову на коні. Принаймні про це свідчить судовий вердикт на його користь – у масштабних комбінаціях з нерухомістю Мельник не винен.

Звичайно, це «удар» по державному обвинуваченню, яке не зуміло переконати суд у тому, що докази та аргументи – залізні. Чим відповість прокуратура? Поки що публічним запевненням про намір оскаржити вердикт.

Прокурор столичної області Дмитро Чібісов (на фото) провів брифінг. І заявив, що принципово не погоджується «із рішенням Бородянського районного суду, ми однозначно оскаржимо його в апеляційній інстанції. Крім цього, прокуратура Київської області вже довела у судах незаконність дій колишнього керівництва податкової академії – Вищим господарським судом України у 2016 році залишено без змін рішення судів першої та апеляційної інстанцій про витребування з незаконного володіння комерційної установи на користь держави соціально значущого об’єкта – реабілітаційно-оздоровчого комплексу «Сосновий бір» площею 7870 м², що знаходиться у Ворзелі».

1996 рік, Ірпінь. Приватне будівництво біля податкового вузу, яке, за свідченнями місцевих, курирував Мельник. Фото Валерія СКИБИ

Прокуратура стверджує, що Мельник, “порушуючи законодавство, без погодження Державної податкової адміністрації України та Фонду державного майна України, відчужив 4 об’єкти навчального закладу на користь своєї родини за явно заниженими цінами.

Одна із «хатинок» Мельника поблизу Києва

Так, відповідно до висновку судової оціночно-будівельної експертизи, вартість приміщення магазину та кафетерію загальною плошею 469,7 м² становить понад 3 млн грн, а продали вказане майно за 1 168 644 тисячі грн. Вартість реабілітаційно-оздоровчого комплексу «Сосновий бір» становить 23,5 млн грн, проте відчужили це майно на користь товариства родини екс-ректора за трохи більше ніж 3 млн грн.

Таким чином, внаслідок незаконних дій колишнього очільника податкової академії державі заподіяно збитків на понад 33 млн гривень”.

Прокуратура вимагала обрати для обвинуваченого покарання – 9 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років з конфіскацією майна.

Леонід БОРИСЕНКО

Фото на головній: 1998 рік, Ірпінь. Ключ від податкового вузу – в “надійних руках”?

На цю тему читайте також тут:

Суд виправдав скандального ректора Петра Мельника

Редакція

Редакція

Редакція “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

four × 3 =