Польща змінила трудові правила для українців

Сьогодні, 22 травня, на своєму засіданні Сейм Польщі змінив правила працевлаштування, у тому числі для польських компаній, які наймають на роботу громадян України. Тепер польські підприємства більше не зможуть безкоштовно подавати заявки на видачу віз українцям, білорусам, росіянам, грузинам, молдованам і вірменам. З 1 січня 2018 року за це доведеться платити 30 злотих – це приблизно $7,5.

Половина цієї суми залишатиметься місцевій владі, яка вноситиме дані про працевлаштування іноземців у спеціальний реєстр.

Дозволи на роботу до трьох років видаватиме воєвода, дозволи на сезонну роботу (на період восьми місяців упродовж календарного року) видаватиме староста. Насамперед це потягне за собою бюрократичну тяганину, адже у деяких воєводствах черга за дозволами на працевлаштування тягнеться по півроку.

Прикордонники і державна інспекція праці контролюватимуть законність працевлаштування іноземців, у тому числі й українців. Торік польські компанії попросили надати візи для 1,3 млн вихідців з країн колишнього СНД. Більшість із них – громадяни України. Водночас лише 300 тис. заробітчан зареєструвалися у державних установах Польщі, решта працювали у тіні.

У 2016 році польська Державна інспекція праці провела понад 4,2 тис. перевірок законності працевлаштування іноземців. Найбільшою групою нелегалів (понад 84%) були саме громадяни України.

Хоча українських заробітчан із готовністю наймають у Польщі через схожість мов і культур, деякі поляки невдоволені засиллям дешевої робочої сили зі Сходу, яка гальмує зростання зарплат. Влада країни побоюється, що після надання Україні безвізу нелегальних трудових мігрантів з України стане ще більше.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

14 − three =