Сьогодні — день народження Марії Приймаченко. Цікавинки з життя великої художниці

Марія Оксентіївна Приймаченко народилася 12 січня 1909 року в селі Болотня (нині Іванківський район) на Київщині. Померла 18 серпня 1997 року.

Марія Приймаченко – одна з найвідоміших українських художниць. Заслужений діяч мистецтв УРСР з 1970 року, народна художниця України, представниця “наївного мистецтва”, лауреат Національної премії України ім. Т. Г. Шевченка.

2009 рік за рішенням ЮНЕСКО було визнано роком Марії Приймаченко.

 

На жаль, сьогодні в Україні немає студії картин Марії Приймаченко, але її роботи можна побачити на виставках у найбільших містах країни, також її твори з незмінним успіхом експонуються на виставках у Парижі, Варшаві, Софії, Монреалі, Празі… Талант художниці визнали у світі…

Коли у 1937-му картини Марії Приймаченко виставляли в Парижі, іспанський художник Пабло Пікассо зазначив, що якби вона жила у Франції, могла б стати відомішою за нього.

Цікаво, що художниця писала картини лівою рукою, хоча була правшою.

Син Федір був успішним художником-примітивістом (помер у 2008 році). Онуки Приймаченко також уміло тримають пензля у руках.

Наприкінці червня 2006 року з будинку художниці вкрали 77 картин. Частину з них вдалося повернути.

На честь пані Марії названо малу планету 14624. Також у 2008 році Національний банк України випустив ювілейну монету на честь Приймаченко, а в 2009-му випущено в обіг поштову марку до 100-річчя з дня її народження.

2009 року бульвар Лихачова в Києві було перейменовано на бульвар Марії Приймаченко, а 2015 року на її честь нзвано вулиці у Броварах та Краматорську.

1 вересня 2017 року на київській площі зірок, аналогічній голлівудській алеї слави, було урочисто відкрито зірку, присвячену Марії Приймаченко.

Редакція

Редакція

Редакція “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

fifteen − 14 =