Журналістку Вікторію Рощину тримали в одному з найжорстокіших ізоляторів

Позаштатну авторку “Української правди” Вікторію Рощину, про смерть якої стало відомо нещодавно, рашисти утримували у СІЗО №2 міста Таганрог Ростовської області рф. Колишні полонені розповідають, що цей ізолятор відомий найжорстокішими тортурами.

Про це повідомила виконавча директорка громадської організації “Медійна ініціатива за права людини” Тетяна Катриченко

Правозахисниця каже, що Вікторію Рощину утримували як мінімум у двох тюрмах: виправній колонії №77 у Бердянську та СІЗО №2 у Таганрозі.

“Обидва місця з перших місяців повномасштабного вторгнення росіяни використовують для утримання як українських військових, так і цивільних, зокрема, жінок”, – зазначила Катриченко.

“Таганрог (Бердянськ, насправді, також – там катували електричним струмом) відомий як одне з найбільш для українців жорстоких місць утримання на території РФ. Його називають пеклом на землі. Зокрема, у Таганрозі тримають азовців з Азовсталі. Звільнені розповідають про страшні тортури. Там усі, з кого хочуть зробити злочинців, зізнаються у злочинах – оговорюють себе. Потім їх переводять у Ростов та судять”.

Правозахисниця додає, що “Вікторію утримували у Таганрозі принаймні з травня до вересня 2024 року. У камері-одиночці. Напередодні обміну 13 вересня 2024 року Рощину та ще мінімум одну жінку з Мелітополя вивезли з Таганрогу. Куди – невідомо”.

СІЗО № 2 в Таганрозі, серед колишніх полонених вважається одним із найжорстокіших ізоляторів у росії. Саме сюди з квітня 2022 року почали етапувати захисників Маріуполя.

В МІПЛ повідомляють, що за словами звільнених військовополонених, охорона ізолятора в Таганрозі використовує для тортур – гумовий кийок, дерев’яний молоток та електрошокери. Полонених б’ють під час прийомки, щоденних обшуків і допитів. На допитах бранців змушують зізнатися у злочинах, які вони не вчиняли.

“Зі мною у камері сидів чоловік. Його щодня водили на допити. Абхази сказали, що битимуть, поки він не підпише зізнання. Топили його у воді, кидали ганчірку на обличчя і заливали водою. В результаті він все підписав”, – говорить один зі звільнених військових, ім’я якого МІПЛ не називає з міркувань безпеки.

“Ми весь час чули крики – десь когось завжди били. Бувало, що постійні крики чутно по 15-20 хвилин, потім людина стояти не могла, її закидали в камеру майже без свідомості”, – розповідає інший колишній полонений.

В березні 2022 року Рощину захопили російські окупанти і 10 днів утримували в Бердянську.

У 2022 році Рощина написала для УП низку репортажів з тимчасово окупованих територій. Зокрема, про те, чим живе окупований Крим у війну, як на окупованій Донеччині проходив псевдореферендум, та показала фоторепортаж зі зруйнованого Маріуполя.

Для того, щоб потрапити на окуповану територію, Рощина вирушила з України до Польщі 25 липня. Вона планувала через росію дібратися на окупований схід України через 3 дні.

Рощина зникла 3 серпня 2023 року на окупованій росією території, звідки вона робила репортаж.

У травні 2024 року росія вперше визнала, що затримала Рощину. Міністерство оборони рф надіслало листа з підтвердженням її батькові, Володимиру Рощину.

10 жовтня керівник пресслужби координаційного штабу Петро Яценко в телемарафоні повідомив, що у російському ув’язненні загинула позаштатна авторка “Української правди” Вікторія Рощина. У ГУР кажуть, що журналістку мали повернути в Україну найближчим часом.

Згодом уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що має від російської сторони підтвердження про загибель української журналістки.

11 жовтня Офіс Генпрокурора повідомив, що кримінальне провадження, відкрите за фактом зникнення позаштатної авторки “Української правди” Вікторії Рощиної, докваліфікували як воєнний злочин поєднаний з умисним вбивством.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *