Режисер Валентин Васянович відмовився від ордена, яким його нагородив Володимир Зеленський

Український режисер Валентин Васянович відмовився від ордена «За заслуги» 3-го ступеня, яким його нагородив президент Володимир Зеленський. Своє рішення він пояснив протестом проти кримінальних проваджень, відкритих щодо українських кіновиробників.

Про це він повідомив LB.ua.

Васянович заявив, що це «не політичне рішення», а радше «цехова солідарність та етика». Каже, що не може прийняти держнагороду, якою його відзначили з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва.

«Як учасник кінематографічного процесу я протестую цією відмовою проти генерування владою кримінальних проваджень проти більшості кіновиробників, котрі створювали українську кіноіндустрію останніми роками», — зазначив режисер.

За його словами, ці «справи» переважно стосуються тих продакшнів, які представляли Україну на міжнародній арені.

«Я не можу приймати нагороду від тієї влади, яка однією рукою нагороджує «за значний особистий внесок у розвиток національної культури, вагомі творчі здобутки та високу професійну майстерність», а іншою — відкриває кримінальні провадження та займається переслідуванням», — додав він.

Валентин Васянович – кінорежисер, автор фільмів «Атлантида», «Рівень чорного» та документального «Присмерку», оператор стрічки «Плем’я» Мирослава Слабошпицького. «Атлантида» минулого року перемогла в конкурсній програмі «Горизонти» Венеційського кінофестивалю й цього року висунута Україною на «Оскар» у категорії «Найкращий міжнародний фільм».

Ідеться, зокрема, про звернення Держкіно перед другим туром 14-го державного конкурсу кінопроєктів. У ньому агентство просило експертів при оцінці проєктів врахувати інформацію, чи наявні проти компаній незакриті кримінальні провадження чи незавершені та не здані до Держкіно проєкти у попередніх роках.

Тобто, Держкіно хоче, щоб при оцінці кінопроєктів фахівці перевіряли, чи компанії не мають кримінальних справ. Це стосувалося компаній «Трафік філмз», «Лаймове світло», «Артхаус трафік», громадської організації «Молодість», громадської спілки «Асоціація кіноіндустрії України».

Попереднє керівництво Держкіно, зокрема, ексочільник Пилип Іллєнко, вважють це «тиском та політичними переслідуваннями».

Фото: LB.ua

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *