Охтирський “коктейль молотова” відтепер на футболках. Попит шалений

В Охтирці на Сумщині команда художників, дизайнерів та волонтерів випустила мерч-футболки із написом “Місто-герой” та зображенням “коктейлів молотова”.

Про це в коментарі Укрінформу розповів учасник команди Павло Ігнатченко.

“Ми всі з Охтирки, до війни всі жили у містечку, під час війни дівчата виїхали, але я лишався тут весь час. Ідея створити щось таке, що уособлювало б стійкість нашого міста, додавало сил боротися, прийшла десь 10 березня – це були найважчі часи у війні, тоді місто бомбардували щодня, були постійні обстріли. Так з’явилася ідея з малюнком, на якому був охтирський “коктейль молотова”: у нас їх робили у банках з-під охтирського пива, це найбільш поширена тара у місті”, – сказав Ігнатченко.

Він розповів, що багато хто дивується, чому на футболці зображена пляшка з-під охтирського пива.

“Але це запитують переважно ті, хто не бачив міста в ті дні. Місцеві знають, що у всіх, хто чинив спротив, в територіальній обороні – коктейлі були саме у пляшках з-під охтирського пива. Вони були всюди, в кожному під’їзді! Це – символ охтирських партизанів” – зазначає Ігнатченко.

Робити футболки команда вирішила під час свого чергового волонтерського збору на потреби ЗСУ.

“Ми постійно збираємо кошти на потреби Збройних Сил, тероборони – багато знайомих і там, і там. І якось вирішили робити так, щоб у людей, які віддають гроші, також щось лишалося взамін. Так і виготовили ці перші футболки,” – розповідає волонтер.

Першу партію футболок хлопці й дівчата виготовили власним коштом, вони розійшлися за кілька днів.

“Учора опублікував інформацію про охтирські мерч-футболки в себе на Фейсбуці, за день отримали ще 40 передзамовлень – просять не тільки охтирчани, є замовлення навіть з Європи. Тому зараз розробляємо наступні ідеї для футболок, хочемо зробити, наприклад, таку: “Охтирка в серці”. Також є плани створювати худі, лонгсліви. Єдине – не штампуватимемо відомі гасла війни, на кшталт фрази прикордонника про корабель. Шукатимемо свої родзинки”, – каже Ігнатченко.

Через війну з Охтирки виїхали близько половини жителів, мер просить поки не вертатися
Охтирка на Сумщині стала символом боротьби проти рашистів. Її постійно бомбардували та обстрілювали з артилерії, неодноразово скидали заборонені Женевською концепцією вакуумні бомби. Місто зазнало нещадних руйнувань, повністю зруйнована інфраструктура, на 70% – житловий фонд.

24 березня Президент Володимир Зеленський підписав указ про надання Охтирці почесної відзнаки “Місто-герой” за спротив російським загарбникам.

Укрінформ

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”