Закордонні угорці мають право на автономію – віце-прем’єр Угорщини

Етнічні угорці за кордоном мають право на автономію та угорське громадянство. Про це заявив віце-прем’єр Угорщини Жолт Шем’єн (Semjén Zsolt) в ефірі місцевого телеканалу М1; текст його виступу опублікували на сайті угорської провладної партії “Fidesz”.

Жолт Шем’єн заявив, що уряд Угорщини несе відповідальність за всіх закордонних угорців і виконує всі свої зобов’язання перед ними, в тому числі, через надання громадянства. Він зазначив, що в угорському суспільстві та політикумі “є спільний консенсус” щодо того, що угорці за кордоном мають право на автономію, угорське громадянство та право голосу.

“Угорське громадянство для закарпатців – це не тільки емоційне питання, а й екзистенційне, оскільки дозволяє вільно пересуватися по світу. Уряд прагне цього, аби після сотні років репресій від “Тріанону” люди відчули переваги бути громадянином Угорщини”, – сказав Шем’єн.

Він повідомив, що незабаром присягу прийме мільйонний громадянин Угорщини за кордоном. За його словами, в країнах Карпатського басейну за спрощеною процедурою угорське громадянство отримали 870 000 людей.

Шем’єн розкритикував новий український закон “Про освіту” і підтвердив, що тепер угорський уряд перешкоджатиме всім важливим для України ініціативам.

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.