У наступі на сході України беруть участь від 45 до 60 тисяч рашистів

Рашисти почали наступ у Донецькій та Луганській областях, натомість продовжують вести обстріли по всьому фронту. Загалом у наступі беруть участь від 45 до 60 тисяч окупантів.

Про це заявили у Центрі розвідки Сил оборони Естонії, пише видання Delfi.

Загарбники  продовжують посилювати обстріли українських міст, зокрема удару було завдано й по Миколаєву, який як більмо на оці у ворогів, тому що їм не вдалося прорватися у напрямку Одеси.

За словами командира Центру розвідки Сил оборони Естонії Марго Гросберга, у наступі на сході України беруть участь від 45 до 60 тисяч рашистів. Проте їм досі не вдалося остаточно захопити Маріуполь, який атакує 12 тактичних груп (загалом близько 700 осіб). Захоплення Маріуполя дозволило б рашистам просуватися далі до Кривого Рогу та Запоріжжя.

У загарбників на шляху до Харківської області кілька перешкод: вони не можуть обійти Рубіжне та Сєверодонецьк, але їхнє захоплення відкрило б дорогу у Слов’янську та Краматорську, а звідти вже й далі, якщо у них є подібний план, додав Гросберг.

Гросберг також зауважив, що просування військ рф ускладнюють сильні опади.

З його слів, до 9 травня ситуація на фронті мало зміниться. Більше він не може розповісти, щоб не видати позиції українських військ.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський заявив, що російські війська розпочали битву за Донбас – значна частина всієї російської армії сконцентрована для цього наступу. Водночас російські генерали поводяться обережніше, адже “вбили занадто багато своїх солдатів”.
Представники Держдепартаменту США розглядають усі доступні для них інструменти, щоб притягнути рф до відповідальності за війну в Україні, зокрема й можливість позначення рф державою-спонсором тероризму. За словами посадовця адміністрації президента США, процес може зайняти декілька тижнів, перш ніж буде прийнято рішення.
Верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель наголосив, що війна з рф буде виграна на полі бою.
Європейські партнери мають на меті якнайшвидше закінчити війну. Для цього Європейський Союз продовжить споряджати зброю до України та чинити тиск на кремль.

Редакція

Редакція “Українського репортера”