Скандал: прокремлівський сайт опублікував 20 заміток проти путіна, назвавши його “параноїком”

В московії, на прокремлівському сайті «Ленте.ру» 9 травня несподівано опублікували низку заміток проти путіна. Одна з них вийшла під заголовком: «Володимир Путін перетворився на жалюгідного диктатора та параноїка». Загалом 20 таких новин.

Відповідальність за правду взяли на себе двоє працівників цього видання.

Згодом матеріали зникли із сайту, однак збереглися у веб-архіві. Ось заголовки антипутінських заміток:

«Владимир Путин превратился в жалкого диктатора и параноика»;
«Россия бросает трупы своих солдат в Украине»;
«Минобороны солгало родственникам погибших на крейсере „Москва“»;
«Ближайший соратник Путина захотел вернуть Россию на 100 лет назад»
«Зеленский оказался круче Путина»;
«Путин развязал одну из самых кровопролитных войн 21 века»;
«Российская элита оказалась ничтожно безвольной»;
«Российские власти запретили журналистам говорить про негатив»;
«Россия полностью уничтожила Мариуполь»;
«Россия угрожает уничтожить весь мир»;
„Войной легче прикрыть провалы в экономике“. Путин должен уйти. Он развязал бессмысленную войну и ведет Россию в пропасть».

Всі замітки супроводжував текст:

У матеріалі «Війною легше прикрити провали в економіці», судячи з веб-архіву, говорилося, що відповідальність «за цей перформанс» несуть двоє співробітників «Ленты.ру» — керівник відділів «Економіка» та «Середовище» Єгор Поляков та редактор цих відділів Олександра Мірошникова.

«Шукаємо роботу, адвокатів та, ймовірно, політичний притулок! Не бійтеся! Не мовчіть! Опирайтесь! Ви не самі, нас багато! Майбутнє за нами! *** війні. Мир Україні!» – сказано у повідомленні журналістів.

Джерело видання “Медіазони” в “Ленте.ру” підтвердило, що це зробили співробітники видання, які замінили текст у вже опублікованих матеріалах. Джерело не назвало імена співробітників, відповідальних за це. Джерело «Медузи» у редакції «Ленты.ру» також повідомило, що це зробили співробітники видання, а сайт не був зламаний. За його словами, як мінімум один із змінених матеріалів останнім редагував Єгор Поляков.

Єгор Поляков підтвердив «Медузі», що він разом із Олександрою Мірошниковою замінив нотатки на сайті «Ленты.ру». «Це ніякий не „злом хакерів“, це моє та Сашка усвідомлене рішення, яке було прийнято відносно давно, але реалізувати його швидко не виходило. Поки не говоритиму, з яких причин», — сказав Поляков. За його словами, вони з Мірошниковою перебувають за межами Росії. Поляков зазначив, що йому вже закрили доступ до адмінпанелі «Ленты.ру».

Редакція

Редакція “Українського репортера”