ООН: від початку повномасштабного російського вторгнення загинуло 3 496 українців, 3 760 – поранено

Управління верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) зафіксувало 3 496 випадків загибелі та 3 760 випадків поранень цивільного населення України після початку повномасштабного російського вторгнення.

Як передає Укрінформ, про це йдеться у щоденному повідомленні УВКПЛ, опублікованому 11 травня.

Зазначається, що серед загиблих – 1 268 чоловіків, 821 жінка, 76 дівчаток та 93 хлопчики, а також 69 дітей та 1 169 дорослих, стать яких поки що невідома. Крім того, поранено 537 чоловіків, 407 жінок, 87 дівчаток, 94 хлопчики, а також 167 дітей та 2 468 дорослих, стать яких невідома.

Зауважується, що більшість смертей та поранень зумовлені застосуванням боєприпасів та вибухових речовин із великою площею ураження, включаючи обстріли з важкої артилерії та реактивних систем залпового вогню, а також ракетні та повітряні удари.

УВКПЛ вважає, що фактичні цифри значно вищі, оскільки отримання інформації з деяких місць, де тривають інтенсивні бойові дії, затримується, а багато звітів усе ще очікують підтвердження.

Це стосується, наприклад, Маріуполя та Волновахи (Донецька область), Ізюма (Харківська область), Сєвєродонецька та Рубіжного (Луганська область), Тростянця (Сумська область), де є повідомлення про численні жертви серед мирного населення.

 

Редакція

Редакція “Українського репортера”