Володимир Зеленський запропонував кандидатуру на посаду голови Нацбанку

Кандидатом на посаду нового очільника Національного банку України став голова правління “Укргазбанку” Кирило Шевченко.

Про це йдеться в проєкті постанови, зареєстрованій на сайті Верховної Ради.

Зазначається, що проєкт поставнови внесений до Ради 15 липня. Ініціатором є президент України Володимир Зеленський.

“Відповідно до пункту 18 частини першої статті 85 Конституції України Верховна Рада України  постановляє: призначити Шевченка Кирила Євгеновича на посаду голови Національного банку України”, – сказано у тексті документу.

Зі слів першого заступника голови комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики, нардепа фракції “Голос” Ярослава Железняка, комітет розгляне проєкт постанови про призначення Шевченка о 9:00 16 липня.

“Вірогідно голосування за голову Нацбанку відбудеться вже завтра. Кандидат – Кирило Шевченко, голова правління “Укргазбанку”, – написала заступниця керівника фракції “Слуга народу” Євгенія Кравчук.

Що відомо про Кирила Шевченка
Кирило Шевченко – відомий в Україні банкір, голова правління “Укргазбанку”. Йому 48 років. Банківська діяльність Шевченка розпочалася у 1994 році, коли він влаштувався економістом в Українському кредитному банку (харківська філія) Невдовзі він перейшов на роботу в банк “Аваль”, а потім отримав запрошення від столичного банку “Фінанси і Кредит”.

Від 2006 до 2009 рік він був керівником іпотечної держустанови. У 2009 році Кирило Євгенович працював на посаді штатного радника прем’єр-міністра України. Від 2010 до 2011 року  він очолював “Терра-Банк”. За короткий час Кирило Шевченко підніс економічні показники банку, що дозволило йому увійти до списку 45 найбільших банків України.

До осені 2014 року Кирило Євгенович працював на посаді радника голови правління “Ощадбанку України”. Незабаром британський журнал TheBanker назвав його одним з десяти найбільших банків Центральної та Західної Європи. А в травні 2015 року Шевченко очолив правління “Укргазбанку”.

Нагадаємо, 1 липня голова правління Національного банку України Яків Смолій написав заяву про звільнення через “систематичний політичний тиск”. А вже 3 липня Верховна Рада проголосувала за його відставку.

Смолій розповів подробиці про те, як на нього чинили політичний тиск. За його словами, все почалося восени 2019 року, коли Нацбанк виявився в корупційному скандалі, який, на його думку, “замовили”. А після початку пандемії коронавірусу до цього ще додалися вимоги до НБУ знизити облікову ставку.

2 липня Міжнародний валютний фонд відреагував на звільнення голови Нацбанку Якова Смолія: чекає, щоб наступник також забезпечив незалежність НБУ.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *