Нобелівську премію з фізики розділили троє вчених

Нобелівську премію з фізики цього року присудили одразу трьом вченим.

Джеймсу Піблсу – “за теоретичні відкриття у фізичній космології” та Мішелю Мейору і Дідьє Кело “за відкриття екзопланети на орбіті навколо сонцеподібної зірки”, йдеться у повідомленні Нобелівського комітету, – пише ВВС.

Як зазначають організатори премії, у 1995 році Мішель Мейор і Дідьє Кело увійшли в історію, вперше виявивши планету за межами Сонячної системи, яка обертається навколо сонцеподібної зірки.

“Їхня знахідка здійснила революцію в астрономії, і відтоді було виявлено ще 4 тисячі екзопланет в межах Чумацького шляху”, – йдеться у повідомленні.

Водночас, говорячи про досягнення Джеймса Піблса, організатори зазначають, що “його теоретичні роботи, які розроблялися упродовж 20 років, є основою сучасного розуміння історії всесвіту – від Великого вибуху до наших днів”.

Троє вчених розділять між собою премію в розмірі 9 мільйонів шведських крон (близько 950 тисяч доларів).

Нобелівська премія з фізики вручається з 1901 року. Відтоді її лауреатами ставали 207 вчених.

Переможців премії за 2019 рік Нобелівський комітет почав оголошувати у понеділок, 7 жовтня, коли визначив лауреата в галузі медицини.

Премію з медицини вручили американцям Вільяму Келіну, Греггу Семенці та британцю Петеру Раткліффу, які досліджували реакцію клітин організму на наявність кисню.

Згідно з графіком на сайті Нобелівської премії, у середу оголосять лаурета премії з хімії, в четвер – в сфері літератури, у п’ятницю вручать премію миру, а 14 жовтня – премію з економіки.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *