Володимир Гройсман прозвітував, що в країні все добре

Кабінет Міністрів України прозвітував про роботу в 2018 році. З доповіддю виступив прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

Про це йдеться на урядовому порталі.

Економіка. Інфляція уповільнилася до однозначних показників, а ріст капітальних інвестицій склав майже 20%. У 2018 році відремонтовано та реконструйовано 957 промислових та виробничих об’єктів.

Бюджет. Уряд запроваджує стратегію управління державним боргом і обмежує бюджетний дефіцит 1,7% ВВП.

Інвестиції. Уряд скасував понад 700 нормативів, ввів нові будівельні норми, змінив систему нагляду. Щороку рейтинг України зростає в Doing Business і має амбітний план увійти до ТОП-50.

Експорт.  За 2018 рік маємо понад 53 млрд. доларів експортної виручки. Доля ЄС в загальному обсязі зовнішньої торгівлі – 43%. Розширюємо режими вільної торгівлі з Канадою, Ізраїлем та іншими країнами.

Реформа ДФС. У червні 2018 стартувала програма #УкраїнаБезКонтрабанди. Маємо +53,2 млрд. грн. приросту митних платежів. Послугами “Електронного кабінету” користуються 9 млн. користувачів, започатковано програму e-receipt.

Енергонезалежність. Понад 3 роки Україна не імпортує російський газ. Натомість наростили власний видобуток, збільшили долю “зеленої енергетики” і впроваджуємо технології ефективного споживання . За рік зменшили споживання з понад 14 млрд. м3 до 10.6 м3.

Енергоефективність. Понад 1,1 млрд. грн. – це обсяг “теплих кредитів”, якими активно користуються українці. Цього року ми розширюємо перелік допоміжних інструментів і запускаємо Фонд енергоефективності. Його обсяг фінансування – 1,5 млрд. грн. з державного бюджету і близько 100 млн євро від Євросоюзу.

Ремонт доріг. За 2018 рік маємо 3800 км відремонтованих автошляхів, зокрема у складі міжнародних транспортних коридорів. Це найбільший показник за останні 14 років. Якісні дороги будують за всіма напрямками, а західний кордон єднають з портами Чорного моря.

Дорожня інфраструктура. 2018 році залізниця ввела в експлуатацію 3,5 тис. нових вантажних вагонів. Відкрито Бескидський тунель, модернізовано ділянку Комиш–Зоря – Волноваха – важливий вузол на півдні. Пасажиропотік аеропортів зріс до 20 млн пасажирів.

Агропромисловий комплекс. АПК – рекордні обсяги врожаю (70 млн тонн) і майже 40 % валютної виручки країни. Уряд має кілька програм розвитку. Серед них: здешевлення техніки, відновлення тваринництва і пряма підтримка фермерів. Понад 7,5 тис. фермерських господарств отримали в 2018 році 764 млн. грн.

Реформа державної служби. Уряд залучає фахівців, які готові змінювати державу. Конкурс на одну вакансію – понад 30 людей. Наймолодшому – 28 років.

Приватизація. Доходи від оренди держмайна збільшилися на 37%, платежі держкомпаній до бюджету зросли в 1,6 разів. Влітку 2018 року стартувала “Мала Приватизація”. За кілька місяців 2018 року доходи від малої приватизації перевищили 580 млн грн. Ціни на аукціонах зростають в середньому вдвічі.

Децентралізація.  Уряд започатковує новий етап реформи – чітке розмежування повноважень, новий територіальний устрій і використання форм місцевої демократії.

Ріст зарплат. Середня зарплата в 2018 році зросла у 1,9 раза: з 4686 грн. до 8865 грн. У грудні 2018 року середня зарплата становила вже 10 573 грн.

Пенсійне забезпечення. Середній розмір пенсії зріс у 1,5 раза. У 2019 році відбудеться перша автоматична індексація пенсій. Торік пенсії були підвищені на 1476 грн. для 550 тис. військових пенсіонерів.

Підтримка сімей з дітьми. З 1 вересня 2018 року працює програма “Пакунок маляти” і вже понад 100 тис. родин отримали допомогу. Впроваджуємо “Муніципальна няня”, завдяки програмі батьки зможуть частково компенсувати послуги няні. Створено 24,2 тис. місць у дитячих садочках.

Підтримка дітей-сиріт. Придбано або побудовано: 70 приміщень для дитячих будинків сімейного типу, 829 квартир для забезпечення житлом дітей-сиріт. У 2018 році розпочато будівництво 9 малих групових будинків.

Медреформа. Понад 25 млн. українців підписали декларації з лікарем. Новий принцип фінансування медзакладів завдяки НСЗУ. Зарплата лікарів зросла у 2-3 рази. У ІІ півріччі 2019 запрацює #БезкоштовнаДіагностика.

Нова українська школа. Затверджено державний стандарт освітніх програм для 1-4 класів. Близько 448,6 тис. першокласників навчаються за новими стандартами, підготовлено 2,1 тис. тренерів–педагогів, 105,7 тис. педагогічних працівників працюють за новими методиками.

Культура. На підтримку українського кіно спрямували 1 млрд грн. Уже завершено виробництво 49 фільмів, з них 22 – у прокаті, 65 договорів підписано на виробництво нових стрічок. Вперше запущено у виробництво 15 телесеріалів. Близько 1 млн україномовних видань придбали для публічних бібліотек.

Реформування за стандартами НАТО. Ухвалено довгострокову Стратегію розвитку оборонно-промислового комплексу. Курс України на членство в НАТО закріплено в Конституції. Близько 60% підрозділів Генштабу ЗСУ реорганізовано, на 20% збільшено інтенсивність бойової підготовки ЗСУ.

Безпека і оборона. 3 млрд грн – державні інвестиції на оновлення і розвиток виробничих потужностей підприємств ОПК. Реалізовано проекти “Вільха”, “Нептун”, БТР-3, БТР-4. 8 тисяч одиниць нової та модернізованої військової техніки поставлено армії.

Соціальний захист військових. Створено Міністерство у справах ветеранів. Близько 3,2 тис. квартир отримали військові ЗСУ, Нацгвардії, ДержНС та інших військових формувань.

Донбас. На території Донецької та Луганської областей реалізуємо 787 різних проектів, спрямованих на інфраструктурний та соціально-економічний розвиток регіону.

Розбудова телерадіомовлення на тимчасово окупованих територіях. Забезпечено мовлення 17 радіостанцій у Донецькій області, 15 – у Луганській. Також на Донеччині працюють 9 цифрових та 6 аналогових телеканалів. На Луганщині – 10 і 4 відповідно.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *