Собор православних єпископів у США підтримав автокефалію УПЦ

Собор єпископів Української православної церкви США підтримує надання томосу на автокефалію Православної церкви в Україні (УПЦ).

Про це йдеться в офіційній заяві Собору, а також на сторінці Посольства України в США у Фейсбуку.

У зв’язку з цим було оприлюднено звернення до духовенства, монашества та вірних УПЦ в Сполучених Штатах Америки, в якому повідомляється про процес отримання Українською Православною Церквою незалежності, започаткований Президентом України та підтриманий Верховною Радою України та ієрархами українських православних юрисдикцій в Україні.

Звернення українською та англійською мовами.

“Постійна Конференція Українських православних єпископів поза межами України написала відповідний лист про підтримку дій, проведених його Всесвятістю (Варфоломієм I) і Константинопольським Священним Синодом про можливе надання томосу автокефалії Української православної церкви. Ми запевнили його Святість в невпинних молитвах за нього в цьому процесі, і не тільки ієрархів, а й мільйонів українців, духовенства і віруючих в Україні і за її межами “, – йдеться в зверненні.

За повідомленнями ЗМІ, Вселенський Патріархат підтвердив, що почався процес розгляду автокефального статусу Церкви в Україні, який буде тривати і на наступному засіданні Священного Синоду в травні.

Нагадаємо, що 22 квітня в Українській православній церкві Московського патріархату (УПЦ МП) висловили думку, що Президент Петро Порошенко і Верховна Рада не мали повноважень звертатися до Вселенського партіарха Варфоломію з проханням надати автокефалію православної церкви в Україні.

19 квітня нардепи прийняли за основу і в цілому проект постанови № 8284 “Про підтримку звернення Президента України до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні”.

17 квітня Президент Порошенко заявив, що Україна як ніколи близька до створення власної автокефальної помісної церкви. У зв’язку з цим Глава держави має намір звернутися до Вселенського патріарха Варфоломія з закликом видати томос – указ по важливому питанню церковного устрою – щодо автокефалії православної церкви.

17 квітня Петро Порошенко заявив, що після створення Української єдиної помісної церкви віруючі збережуть право вільно вибирати собі храм і церковну юрисдикцію.

9 квітня Президент України під час візиту до Туреччини провів зустріч зі Вселенським Патріархом Варфоломієм І.

Петро Порошенко заявив, що російський патріарх Кирило не зможе заблокувати або вплинути не рішення Вселенського Патріарха Варфоломія про надання незалежності Української православної церкви.

Редакція

Редакція

Редакція “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 × 3 =