Порошенко готовий допомогти Молдові повернути Придністров’я (+відео)

Україна готова максимально сприяти відновленню територіальної цілісності Республіки Молдова. Про це заявив Президент України Петро Порошенко на спільному брифінгу в Одеській області з прем’єр-міністром Молдови Павлом Філіпом.

“Ми, Україна, готові максимально сприяти відновленню територіальної цілісності, суверенітету Республіки Молдова і робити все для того, щоб відновити те, що 25 років тому було спровоковано і має такі важкі наслідки для сотень тисяч людей, які сьогодні проживають в Придністров’ї”, – заявив голова держави.

У свою чергу, прем’єр-міністр Молдови спростував чутки про “блокаду” Придністров’я Україною та Молдовою.

“Дивно чути різного роду спекуляції щодо так званої блокади Придністров’я з боку молдовської та української влади. Ми повинні подивитися на те, що експорт своєї продукції в Україну, наприклад, в 2015-2016 роках, склав майже 10 мільйонів доларів з цієї території, а 60% від загального експорту з цього регіону був в країни ЄС”, – заявив Філіп.

Сьогодні Президент України Петро Порошенко і прем’єр-міністр Молдови Павло Філіп запустили спільний митний та прикордонний контроль на контрольно-пропускному пункті “Кучурган” на українсько-молдовському кордоні.

“Віднині українські та молдовські прикордонники, українські та молдовські митники разом із представниками EUBAM будуть працювати для забезпечення безпеки та комфорту наших громадян”, – зазначив Петро Порошенко.

У спільних планах – відкриття автомобільного руху через міст Брониця-Унгурь, початок практичної реалізації проекту будівництва мосту Ямпіль-Касеуць та відновлення залізничного руху на ділянці Березине-Басарабяска.

Порошенко також повідомив, що Україна та Молдова завершать демаркацію Придністровської ділянки українсько-молдовського кордону.

Разом з Прем'єр-міністром Молдови Павлом Філіпом запустили спільний українсько-молдовський митний та прикордонний контроль в Кучурганах. Віднині українські та молдовські прикордонники та митники разом з представниками місії Європейського Союзу EUBAM будуть спільно працювати задля комфорту та безпеки наших громадян.

Опубліковано Петром Порошенком Понеділок, 17 липня 2017 р.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 × 4 =