Комітет Ради не підтримав зняття недоторканності з Олеся Довгого (+відео)

Регламентний комітет Верховної Ради відхилив подання, внесене до парламенту Генеральним прокурором Юрієм Луценком, щодо притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата України з групи “Воля народу” Олеся Довгого.

Нагадаємо, у діях Довгого ГПУ вбачає ознаки зловживання службовими обов’язками, вчинені у співучасті, з метою незаконного відчуження 10 земельних ділянок природно-заповідного фонду – заповідника “Жуків острів” загальною площею 44,25 га. Внаслідок цього інтересам держави,  територіальної громади міста Києва завдано збитків на загальну суму 1 226 604 222,0 грн.

Сам Олесь Довгий звернувся до регламентного комітету з проханням підтримати подання ГПУ щодо зняття з нього недоторканності, аби він міг “довести в суді свою правоту”. Звинувачення Генпрокуратури він називає безпідставними.

Довгий заявив, що не підписував жодних документів щодо передачі державних земель у приватну власність.

“Стосовно підписів – єдиний підпис, який я поставив, був Дніпровський РАГС, коли одружувався з дружиною Катериною”, – сказав Довгий.

“А присягу на вірність народу України? Депутати ж це підписують!” – запитав Луценко.

Адвокат народного депутата Петро Бойко заявляє, що Довгий не міг нічого підписувати, оскільки це повноваження міського голови.

На камери ж Олесь Довгий заявив, що кримінальне провадження проти нього пов’язане з особистою неприязню Генпрокурора Юрія Луценка.

Зрештою регламентний комітет Верховної Ради одностайно проголосував проти зняття недоторканності з Довгого.

“Комітет вважає, що подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата містить істотні недоліки в частині зловживання владними повноваженнями”, – зачитав висновок в.о. голови комітету Павло Пинзеник.

Він повідомив, що комітет передасть це рішення спікеру Андрію Парубію, аби вже парламент визначав, чи притягати Олеся Довгого до відповідальності.

Н.Холодницький, Ю.Луценко, О.Довгий прокоментували результат засідання регламентного комітет

Опубліковано УНН – Українські Національні Новини Вівторок, 4 липня 2017 р.

Як відомо, колишній секретар Київради часів Черновецького Олесь Довгий є фігурантом карної справи по факту незаконного виділення земельних ділянок на території заповідника “Жуків острів”. У серпні 2007 року Київрада своїм рішенням ліквідувала цей заказник і скоротила його площу з 1630 га до 196 га. Потім цю землю  роздали під забудову різним компаніям.

Фото Кирила ХМІЛЬОВА

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

sixteen + fifteen =