Нобелівську премію з хімії-2019 отримали німецький, англійський та японський учені

У Стокгольмі оголосили імена володарів Нобелівської премії з хімії у 2019 році. Лауреатами в цій галузі стали: німець Джон Б. Гудэнаф, англічанин М. Стенлі Уіттінгхэм і японець Акіра Йошино.

Премію присудили за розробку літій-іонних акумуляторів.

Літій-іонні акумулятори зробили революцію в нашому житті і використовуються у всьому, від мобільних телефонів до ноутбуків та електромобілів. Своєю роботою цьогорічні лауреати з хімії заклали основу бездротового, викопного палива, – повідомляє 24Канал.

Що відомо про лауреатів Нобелівської премії з хімії 2019 року?
Гуденаф – найстарший з цьогорічних лауреатів премії з хімії. Йому – 97 років. Народився в Єні (Німеччина). Освіту здобув в університеті Техаса (Остін, США).

Церемонія нагородження лауреатів пройде у Стокгольмі 10 грудня – в день смерті шведського підприємця та відкривача Альфреда Нобеля. Сума кожного премії у 2019 році становить 9 мільйонів шведських крон (понад 900 тисяч доларів США).

Хто і за що отримав Нобелівську премію з хімії у 2018 році? Премію отримали Френсіс Х. Арнольд, Джордж П. Сміт та сер Грегорі П. Вінтер за “направлену еволюцію ферментів та роботу над дисплеєм фагів, що продукують пептиди та антитіла”. Методи, які розробляли лауреати премії 2018 року, тепер допомагають виробляти екологічно чисті хімікати, випускати нові матеріали, виробляти стійке біопаливо, пом’якшувати хвороби та рятувати життя.


Всього переглянуто: 573 239. Ця публікація: 19, 1 зараз.
Редакція

Редакція

Редакція “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 + seven =