Смерть Cassini. Зонд завершив свою місію і згорів у хмарах Сатурна (+відео)

Сьогодні, 15 вересня, космічний зонд Cassini опустився в хмари Сатурна і завершив свою майже двадцятирічну місію. Останній сигнал від Cassini надійшов о 14:55 за київським часом, а відправив він його набагато раніше – дані з зонда йдуть до Землі 836 хвилини. NASA вела онлайн-трансляцію “самогубства” Cassini.

Місія Cassini-Huygens вартістю $3,9 млрд розпочалася в 1997 році, коли ракета-носій Titan-401B вивела автоматичну міжпланетну станцію в космос. Сім років вона летіла до Сатурна – шостої планети від Сонця і другої за величиною в Сонячній системі.

Разом із Cassini прилетів 320-кілограмовий європейський зонд Huygens, який увійшов у атмосферу Титана (найбільшого супутника Сатурна) і здійснив успішну посадку на його поверхню.

Cassini 13 років перебував на орбіті Сатурна, в деталях вивчив дивовижну систему кілець і супутників планети, зокрема виявив 6 нових супутників газового гіганта. Космічний зонд 293 рази облетів навколо Сатурна, 127 разів – навколо Титана, 23 рази – Енцелад. За цей час апарат передав на Землю 635 гігабайт даних і зробив 453 тисячі знімків. На момент закінчення місії Cassini подолає 7,8 млрд кілометрів.

Спочатку місія була розрахована на три роки, однак її двічі продовжували. Через 20 років Cassini вичерпав всі запаси палива, а космічна радіація сильно зіпсувала його обладнання.

Зонд не можна просто залишити на орбіті Сатурна, адже він може впасти на Титан або Енцелад, які, на думку вчених, можуть бути придатні для життя, і залишити на них сліди земних мікроорганізмів. Сатурн вчені вважають непридатною для життя планетою, тому там Cassini і завершить свою місію.

Космічний зонд увійшов до атмосфери величезної планети на швидкості 122 тисячі кілометрів на годину і випарувася за 45 секунд. Ось останній погляд Cassini на Сатурн.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *