Настав новий, 4718 рік, за китайським стилем

В азійських країнах Новий рік супроводжують найдовші та найгучніші святкування. Тут його називають Святом Весни або Чуньцзе, і починають святкувати у день другого молодого місяця після зимового сонцестояння. Ось чому щороку дата його початку змінюється.

За китайською традицією, кожен рік називають на честь однієї із дванадцяти тварин китайського зодіаку: щура, бика, тигра, кролика, дракона, змії, коня, кози, мавпи, півня, собаки та свині.

Рік Білого Металевого Щура став для східних країн 4718-м і розпочався 25-го січня. Традиційно його святкують протягом двох тижнів, аж до 8-го лютого. Втім, у Китаї, наприклад, офіційні вихідні для громадян триватимуть лише тиждень – від 24-го до 29-го січня.

Китайський Новий рік – сімейне свято. У його переддень прийнято завершувати останні приготування, прибирати та прикрашати помешкання, а також закуповуватися продуктами щонайменше на тиждень наперед. Адже протягом свят майже усі крамниці, заклади розваг, харчування та інші установи зачиняються.

Традиційно на Новий рік в азіатських країнах прикрашають не лише помешкання, а й вулиці своїх міст червоними ліхтарями та папірцями, на яких пишуть вірші.

За легендою, у горах Китаю жив колись страшний монстр Нянь, який щороку приходив до людей, аби знущатися з них, нищити врожай та вбивати худобу. Селяни були налякані, та з часом зрозуміли, що й у монстра є слабкості: він боїться яскравого світла, шуму та червоного кольору.

Тоді вони створили фігуру, схожу на тварину, і обрали двох найсміливіших чоловіків, які б змогли нею керувати. Коли монстр вчергове спустився з гір, вони спробували налякати його, а крім того, використали звуки барабанів, цимбалів та гонгів. За допомогою шуму та фігури страхітливого звіра їм вдалося позбутися Няня.

Ось чому сьогодні у китайській культурі таким популярним є танець лева, який традиційно виконують під час святкувань.

Протягом гулянь у містах відбуваються також яскраві паради та виступи. Люди одягають традиційні костюми, на вулицях запалюють феєрверки, щоб відлякнути будь-які злі сили. Завершують святкування Нового року святом ліхтарів.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *