Акція “Волю – Навальному”. Путін “дискутував” з росіянами дубинками і тюрмами (+відео)

В Росії 21 квітня пройшли масові акції протесту на підтримку політичного в’язня і опозиційного лідера Олексія Навального.

За даними незалежних тамтешніх ЗМІ, по всій країні затримали 1226 протестувальників. Найбільше – в Петербурзі: 493. Далі йдуть Уфа (91), Сочі (51) і Воронеж (46). У Москві до буцегарень кинули 23 людини.

Найчисленнішим став московський мітинг, до якого приєдналися в тому числі репери Оксімірон, Фейс, Владі, Noize MC і родичі Навального – його мама, дружина Юлія і брат Олег.

Поліція повідомила, що кількість мітингарів у Москві – шість тисяч, в Петербурзі – 4,5 тисячі. Соратники Навального закликали множити ці цифри на 10. Головний редактор «Ехо Москви» Олексій Венедиктов написав, що в столиці на акцію вийшли 10-15 тисяч, в Петербурзі – сім-дев’ять тисяч осіб. За підрахунками «Відкритих медіа», в Москві протестували не менше 25 тисяч осіб.

За даними влади та журналістів, в регіонах Росії найбільше людей вийшли на акції в Єкатеринбурзі (близько п’яти тисяч), Новосибірську й Омську (близько трьох тисяч) і Челябінську (близько двох тисяч).

Кремлівський режим знову показав свою звірину суть. Мітингарів били, труїли газом, кидали до автозаків… У Казані затримали журналіста «Коммерсанта» Гліба Меркіна, який працював на акції в підтримку Навального. Він був у спеціальному жилеті з написом «Преса». Крім того, у нього були з собою бейдж і редакційне завдання.

Прессекретарку Навального Кіру Ярмиш заарештували на 10 діб за заклики до мітингу в інтернеті.

Ось з яким банерним заголовком вийшла така стаття в “Новой газете”:

Юрій Рост, зокрема пише:

“…Смысла в преследовании инакомыслия для умной власти нет. Оно — как второе врачебное мнение — может помочь больному. А общество наше нездорово. Как ни крась ему щеки свеклой — лечиться-то надо. Тут без диагноза не обойтись. К тому же у протестной части населения нет инструмента угрозы для власти. Даже «честные» выборы ей неопасны, потому что за нее действительно проголосует большинство, пусть часть его и считает, что Солнце вращается вокруг Земли, потому что на ней стоит Кремль.

Но, может быть, есть другой смысл в невероятной жестокости, при помощи которого власть, вооруженная дубинками на улицах и унижением в тюрьмах, «дискутирует» со своими гражданами.

Зависть к свободному от ее регламентов восприятию жизненных процессов в стране и мире, необязательность следовать законам стада (пусть и верховодящего) и месть. Месть!

Но, ей-богу, если ты прикидываешься сильным, то и привычки демонстрируй сильные.

А месть — признак слабости и мелких чувств.

Эту заметку я пишу не для того, чтобы отметиться в ряду защитников Навального. Не хочу, чтобы немощь власти имитировала свое могущество на одном, лишенном права на защиту, узнике.

Он не занимался террором, не грабил государство и не угрожал ничьей жизни. Он говорил то, во что верил. И у государства есть возможность и право говорить, если оно имеет аргументы.

Мы услышим.

Отпустите живого человека на волю! Это сильный шаг! Оставьте его своим врагом. Угробить его в тюрьме — позиция позорная. Не только для вас. Для каждого.

Месть (это случается) — и наказание тому, кто ее вершит”.

Нагадаємо, що Навальний з 31 березня оголосив голодування через відмову надати йому кваліфіковану медичну допомогу в колонії. Адміністрація зони відмовилася пускати до політика лікарів і перевела його до туберкульозної лікарні у Володимирі.Прокуратура Москви вимагає визнати всі структури опозиціонера екстремістськими.

На фото: затримання у Санкт-Петербурзі.

Фото: Антон Ваганов / Reuters / Scanpix / LETA

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *