Серед постковідних симптомів – випадання волосся

Постковідний синдром включає безліч ускладнень у порівнянні з якими відсутність подорожей і туга за морем — дрібниці. Випадання волосся після COVID-19 — у списку постковідних симптомів.

І це вже не дрібниці, оскільки стан волосся є маркером здоров’я всього організму. У чому все-таки причина? Як боротися? І чи правда, що воно відросте? Ольга Бондаренко, косметологиня, керівник навчально-методичного відділу косметологічної компанії Flosal вказує на 5 причин випадіння волосся, – пише НВ.

COVID-19 виступає в ролі тригера. Він виявляє всі слабкі місця організму і запускає хворобу. З випаданням волосся — така ж історія.

1.СТАН СУДИН. Вірус дуже сильно впливає на судини — погіршується мікроциркуляція, відбувається їхнє спазмування. А коли судини звужуються, клітини не доотримують поживних речовин. Якщо судини і до цього були далекі від ідеальних, то волосся страждає і… випадає.

2.ПІДВИЩЕННЯ ТЕМПЕРАТУРИ ТІЛА. Лихоманка є нормальною захисною реакцією організму, проте в період перебігу гострої фази захворювання рівень цитокінів у крові різко зростає, що провокує атаку імунної системи на власні клітини і тканини організму. Це той самий горезвісний «цитокіновий шторм», про який тепер всі чули. Волосяні цибулини дуже імунозалежні: під час хвороби з температурою вище 38 поділ клітин у волосяних фолікулах ушкоджується, що призводить до випадання.

3.СТРЕС. У тих, хто переніс хворобу, рівень стресу буквально зашкалював. У період сильних емоційних навантажень відбувається викид біологічно активних речовин (адреналін, норадреналін, кортизол, ацетилхолін, субстанція P), які надають судинозвужувальну дію, призводячи до погіршення мікроциркуляції. І, знову ж таки, як підсумок, волосся починає сипатися.

4.ПРИЙОМ МЕДИКАМЕНТІВ. Ми починаємо лікувати всі загострені хронічні захворювання після COVID-19. Прийом великої кількості медикаментів, зокрема антибіотиків, спричиняє токсичну дію на організм і призводить до випадання волосся. Зрозуміло, що терапія необхідна, але і турбота про волосся — теж.

5.ГОРМОНАЛЬНІ ПОРУШЕННЯ. Так звана «алопеція», коли волосся випадає рівномірно і змінюється його структура, може бути спричинена і гормональним збоєм через COVID-19. Про це відомо поки що небагато: ясно, що вона виникає і у чоловіків, і у жінок і прямого зв’язку між тяжкістю перенесеного захворювання і кількістю волосся, що випало, поки не виявили.

У деяких людей волосся випадає протягом перших шести тижнів після початку захворювання, а хтось починає втрачати волосся через 2−3 місяці після одужання.

З плином часу випадання волосся може припинитися саме собою. Організм відновлюється, і все нормалізується. Цілком можливо, що воно відросте. Однак гарантії немає, та й не всі готові чекати так довго. Що робити?

Вітамінізуємося
Необхідно проаналізувати раціон та відкоригувати харчування так, щоб воно стало корисним для волосся та допомагало зміцнити нервову систему. А після консультації з лікарем почати приймати вітаміни і мінеральні комплекси додатково.

Насамперед актуальні вітаміни групи В. Їх ви зможете знайти в бобових, горіхах, фруктах і листових овочах.

Також важливі залізо, селен, цинк, вітамін С. Варто звернути увагу на ягоди — джерело корисних сполук і вітамінів, які можуть сприяти росту волосся. У них багато вітаміну С, який має сильні антиоксидантні властивості. Антиоксиданти можуть допомогти захистити волосяні фолікули від ушкодження шкідливими молекулами, званими вільними радикалами.

Додайте в меню шпинат. Це здоровий зелений овоч, який багатий корисними поживними речовинами (фолієва кислота, залізо і вітаміни А і С), які сприяють росту волосся. Вітамін А допомагає шкірним залозам виробляти шкірне сало. Ця масляниста речовина сприяє зволоженню шкіри голови, щоб зберегти волосся здоровими.

Авокадо — смачне, поживне і відмінне джерело корисних жирів. Є чудовим джерелом вітаміну Е, який також може сприяти росту волосся. Як і вітамін С, вітамін Е є антиоксидантом, який допомагає боротися з окислювальним стресом, нейтралізуючи вільні радикали.

Вітамінізація раціону — справа хороша, але, можливо, цього виявиться недостатньо. Важливо розуміти, яких вітамінів бракує саме вам. Так що з проблемою випадіння волосся краще звертатися до фахівця — косметолога, косметолога-трихолога.

Перш ніж братися до лікування, необхідно буде точно визначити причини випадіння волосся. Тож фахівець порадить вам здати спеціальні аналізи. Причиною випадіння волосся після COVID-19 може бути нестача заліза, наприклад, а може бути проблема з гормонами щитовидної залози. Іноді проблема з волоссям безпосередньо пов’язана з ендокринологією.

Після того, як було проведено діагностику, визначені причинно-наслідкові зв’язки того чи іншого виду, можна розпочинати терапію волосся. Важливо скласти правильний протокол лікування з урахуванням індивідуальних особливостей пацієнта.

Популярні мезотерапія, кріотерапія, існують різноманітні протоколи для лікування волосся за допомогою ін’єкцій. Є протокол, який включає в себе 4 ін’єкційні процедури з інтервалом у 2−3 тижні. А є протокол із 8 процедур, з інтервалом в один тиждень. Протоколи підбирає косметолог або лікар трихолог, або косметолог-трихолог. Є й цікава послуга для чоловіків — протокол барбер-стайл, 4 процедури, з інтервалом у два тижні, для відновлення густоти бороди. Процедури мають ефект пролонгування, і він буде помітний протягом кількох місяців після закінчення лікування.

Крім ін’єкцій, звичайно, підбирається правильний догляд, щоб проблема вирішувалася комплексно. Оскільки іноді у випаданні волосся звинувачують COVID-19 та інші чинники, а насправді людина просто неправильно підібрала собі догляд — не той шампунь, або неперевірені ампули, не до кінця очищає шкіру голови під час миття, і від цього теж починається проблема з волоссям.

Важливо розуміти, що за будь-якого стану процедури, догляд і ін’єкції — це додаткова терапія, а не панацея. розв’язати проблему без комплексного дослідження не вдасться. Поки не вирішаться питання внутрішніх патологій, стан волосся не поліпшиться.

Тому важливо провести своєчасну діагностику і призначити комплексне лікування. Воно буде спрямоване передусім на усунення шкідливих факторів, відновлення біохімічних процесів у волосяних фолікулах, закріплення отриманого результату і профілактику рецидиву. У разі продуманого покрокового підходу виходять відмінні результати.

Читайте також:

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


2 коментарі до “Серед постковідних симптомів – випадання волосся

  • 23.05.2023 о 08:34
    Permalink

    Та да. Після цієї новомодної хвороби у мене теж волосся полізло. Я робила маску, що зміцнює, з медом і яйцем, Натубіотин курсом у два місяці пропила. Стало набагато краще. Тепер все одно вітаміни в міжсезоння приймаю, щоб підтримувати все на рівні. А інакше ніяк…

    Відповідь
  • 27.03.2023 о 11:09
    Permalink

    Я впевнена, що багато хто перехворів на ковід, зіткнулися з проблемою випадання волосся. Мені тільки вітаміни допомогли впоратися із цією навалою. Я Натубіотин приймала курсом в два місяці. Волосся зараз добре росте і не випадає.

    Відповідь

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *