Чи зможуть українці подорожувати до Європи та країн Шенгенської зони?

Європейський Союз знову підняв питання про перетин кордонів країн ЄС і Шенгенської зони туристами, адже тривалий карантин істотно підкосив  туристичну сферу.

На туризм припадає 10% ВВП ЄС і  криза COVID-19 спричинила збитки від 85% до 90% для  готелів, ресторанів, туроператорів і транспортних компаній. У 2020 році кількість ночей, проведених в установах по розміщенню туристів в ЄС, склала 1,4 мільярда, що на 52% менше, ніж в 2019 році. Найбільше постраждали Кіпр, Греція і Мальта, де спад перевищив 70%.

На початку травня було опубліковано проект, який передбачає концепцію відкриття кордонів для туристів із третіх країн, в тому числі, і для українців. Він ще підлягає обговоренню, але основні положення можуть залишитися незмінними. Поки зміни в нього не внесені, а сам документ не прийнятий всіма країнами ЄС, ми можемо тільки приблизно знати, на яких умовах можна буде потрапити до країн Європи вже в найближчі кілька місяців.

Положення буде діяти в 4-х країнах Шенгенської зони: Ісландії та Норвегії, Швейцарії та Ліхтенштейні, а також у всіх країнах ЄС, крім Данії, яка ще протягом 6-ти місяців після прийняття цієї рекомендації буде вирішувати, чи підтримає її, а також Ірландії.

На яких умовах можна буде в’їхати до Європи?
Якщо не пізніше, ніж за 14 днів до в’їзду ви отримали другу дозу вакцини, внесеної до списку рекомендованих ВООЗ. До таких відносяться Pfizer, Astrazeneca, CoviShield, Moderna, Sinovac і CanSinoBio.

Дітям сертифікат про вакцинацію не потрібен, для перетину кордону достатньо, щоб вона подорожувала з вакцинованими батьками і мала при собі негативний тест на COVID-19, зроблений не пізніше, ніж за 72 години. У положенні сказано, що деякі країни також зможуть вимагати додатковий тест після прибуття.

Як підтвердити свій статус вакцинації?
До тих пір, поки не буде прийнятий Регламент про цифрові зелені сертифікати (Digital Green Certificates) або ЄС-Сертифікат СOVID-19 (EU COVID-19 Certificate), держави-члени будуть приймати сертифікати третіх країн на підставі національного законодавства, перевіряючи справжність, дійсність і цілісність сертифіката, а також наявність у ньому всіх необхідних даних.

В Україні поки що ніяких довідок про те, що ви отримали другу дозу вакцини, не видають. Однак головний санлікар України Віктор Ляшко пояснив, що міжнародними медико-санітарними правилами чітко визначені вимоги до міжнародного свідоцтва про вакцинацію, тому “імунних паспортів” Україна впроваджувати не буде, але якщо вони все-таки знадобляться, отримати їх можна буде “в два кліки” .

Чи можна буде в’їхати на територію ЄС без щеплення?
Так, але тільки після того, як буде впроваджений Зелений сертифікат або Сертифікат ЄС COVID-19. Вирішено, що цей сертифікат можна буде отримати в паперовому або електронному вигляді в одному з трьох випадків:

людина була вакцинована проти COVID-19;
отримала недавній негативний результат тесту;
видужала від інфекції.

Нагадаємо, що до Шенгенського простору входять 22 з 28 держав-членів ЄС (усі «старі» держави-члени ЄС, окрім Ірландії, і всі «нові», крім Кіпру, Румунії, Болгарії та Хорватії), 3 країни Європейської економічної зони (Ліхтенштейн, Норвегія та Ісландія), та Швейцарія.

Читайте також:

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *