Найдорожча картина планети. “Спасителя світу” Леонардо да Вінчі продали за 450 мільйонів доларів

Картина Леонардо да Вінчі (1452-1519 рр.) “Спаситель світу” стала найдорожчою в світі після того, як її продали на аукціоні Christie’s в Нью-Йорку за астрономічну суму в $450 млн.

Це остання з картин видатного художника епохи Відродження Леонардо, яка бувала в приватних руках. Полотно, що датується кінцем 1490-х, початком 1500-х років, носить назву “Спаситель світу” (Salvator Mundi – лат.), на ній зображений Ісус Христос.

До слова, в світі збереглося трохи більше 20 картин, написаних великим італійцем.

Історія цієї картини загадкова. Спочатку вона зберігалася в колекції короля Карл I (1600-1649 рр.), Потім перейшла до його сина Карла II (1630-1685 рр.). У 1763 році “Спаситель світу” був проданий Чарльзом Гербертом Шеффілдом, незаконним сином герцога Букінгемського. Ця людина також відома тим, що продала королю замок, нині відомий як Букінгемський палац.

Картина Леонардо да Вінчі (1452-1519 рр.) "Спаситель світу"

Між 1763 і 1900 роками місцезнаходження картини не відомо, вона “спливла” лише в 1900 році, коли її купив сер Чарльз Робінон як роботу учня да Вінчі Луини Бернардіно (1482-1532 рр). На той час обличчя і волосся Христа були сильно переписані.

У 1958 році Колекція Кука в Річмонді, де вона зберігалася, пішла з молотка. Всіма забуту картину продали лише за 45 фунтів стерлінгів і вона знову зникла. У 2005 році “Спаситель світу” знову з’явився на маленькому аукціоні в США. Різним вченим і мистецтвознавцям вдалося детально її вивчити, всі експертизи підтвердили, що вона дійсно написана рукою легендарного Леонардо да Вінчі. Загалом відомо близько 20 її копій, написаних студентами і послідовниками майстра.

Картина, розміром 65,5 × 45,1 см, написана олійними фарбами на панелі з деревини волоського горіха.

Після тривалого вивчення та реставрації “Рятівника світу” вперше показали публіці лише в 2011 році в Національній галереї в Лондоні, і тоді це викликало справжню сенсацію. Адже це була перша знахідка нових картин видатного художника світу з 1909 року, коли була знайдена “Мадонна Бенуа” (зараз зберігається в Ермітажі, Санкт-Петербург).

Перед аукціоном “Рятівник світу” оцінювався в $100 млн. Адже рукою чи найвидатнішого художника світу написаний портрет, напевно, найшанованішої особистості в світі. Спаситель в одній руці тримає кристалічну кулю, а іншу підняв в благословенні. Над його лівим оком – маленька мітка, яку майстер поставив спеціально. Навіщо – думки експертів різняться.

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.