До 30-ліття Незалежності: енциклопедичне видання Legacy Ukraine в Київському національному університеті імені Шевченка

Знаменитій Британській енциклопедії у 2021-му виповнилося 250 років – з її появою розпочалося створення сучасних енциклопедій. А в Україні до 30-річчя Незалежності випустили видання Legacy Ukraine («Спадщина України») – це перша енциклопедія видатних людей українського походження.

Команда Legacy Ukraine в присутності заступника Посла ЄС передала частину тиражу до Київського національного університету імені Тараса Шевченка. В університетській бібліотеці читачі можуть знайомитися з досягненнями видатних людей з українським корінням.

Урочистий захід відбувся за участю команди Legacy Ukraine та представників приймаючої сторони – шевченкового вузу. Почесним гостем був заступник голови делегації ЄС в Україні Ремі Дюфло.

Ректор університету Володимир Бугров зазначив, що 30 років – ніби невеликий проміжок часу, але перші три десятиліття незалежної України були дуже насиченим періодом. Історію України та українців необхідно зберігати, і найнадійнішим способом зафіксувати головні події для майбутніх поколінь залишається створення книг.

Учасники подій мають свої безпосередні, суб’єктивні спогади та враження від них, але коли створюється книга, це дозволяє подивитись на них більш об’єктивно. Книги – це той інструмент, який забезпечує тяглість історії.

Віддаючи належне цифровізації суспільства, Володимир Бугров також заохочує своїх студентів виробляти звичку до читання паперових видань, бо через 30-50 років історики будуть в першу чергу аналізувати ті книги, які були видані в паперовому вигляді.

А такі енциклопедичні видання як Legacy Ukraine дозволяють не тільки проаналізувати події минулих десятиліть, а й певним чином спрогнозувати майбутній розвиток подій. В цьому історичне значення видання Legacy Ukraine.

Директор бібліотеки КНУ імені Максимовича Олег Сербін подякував за цінний дарунок для цієї книгозбірні на День незалежності та зазначив, що бібліотека стала сучасним інформаційним центром, осередком студентського життя, містом проведення важливих заходів.

Тому ці книги та їх герої стануть прикладами для нових поколінь українців, студентів, які приходитимуть до бібліотеки, надихатимуть на нові звершення. Він запропонував підготовити план заходів, присвячених Legacy Ukraine.

Керівник видавництва «Саміт-книга» Іван Степурін зазначив, що видання Legacy Ukraine відображає величезну трирічну працю зі збору інформації про грандіозний внесок українців та діячів українського походження у світову культуру, науку, спорт та інші галузі.

Він подякував команді Legacy Ukraine за цю роботу, університету – за участь у важливому заході до 30-ліття Незалежності, Міністерству культури та інформаційної політики – за підтримку видання, а також запропонував організовувати подальші зустрічі героїв Legacy Ukraine зі студентами та викладачами.

Автор енциклопедії Саша Есттон звернула увагу присутніх на символічність появи Legacy Ukraine у трьох томах у рік 250-річчя знаменитої Британської енциклопедії – перше видання також включало три томи.

Вона подякувала видавництву «Саміт-книга» за просування найбільш суспільно важливих видань. Legacy Ukraine не тільки містить інформацію про визначних людей українського походження, але й започаткувала унікальний революційний формат – фотографії в ній виконані в стилі журнальних обкладинок, що підкреслює значущість інформації, адже досягнення та внесок героїв видання достойні розміщення на обкладинках журналів.

Завдяки їх впливу виникло багато сучасних досягнень, таких як Інтернет, wi-fi, сучасні комп’ютери та мобільні телефони. А сьогоднішній розвиток ІТ в Україні багато в чому завдячує появі першого в СРСР факультету кібернетики саме в КНУ імені Тараса Шевченка. Його організував Віктор Глушков, інформація про якого міститься в енциклопедії.
,
Учасник проекту Legacy Ukraine, випускник КНУ імені Тараса Шевченка Сергій Вакарін (на фото) згадав, як у переломний момент для України 25 років тому – час появи національної валюти гривні – випустив книгу «Інвестиції в Україні» на тему інвестиційно-інноваційної моделі економіки.

Книгу цитують в багатьох урядових стратегічних документах, монографіях та статтях в Україні та інших країнах.

З 2004 року Сергій Вакарін поширює інформацію про Україну в світі та представляє українські компанії за кордоном, проводить широку освітню діяльність у галузі нових технологій та сприяє їх приходу до України, організував у 2016 році конференцію Uatronica-Industry 4.0 – перший великий захід в Україні, присвячений Індустрії 4.0.

У 2017 році співорганізував Форум «Космос і майбутнє» у співпраці з космонавтом Леонідом Каденюком. Організовував зустрічі інвесторів та видатних діячів українського походження, зокрема винахідника стільникового телефону Мартіна Купера, з українськими стартапами.

Проректор КНУ Ксенія Смирнова звернула увагу, що тритомник охоплює значно більше, ніж 30 років Незалежності – там відображена багатовікова історія України, її синів та дочок. Legacy Ukraine має стати основою для подальшої співпраці в рамках університетської спільноти, яка включає нинішніх та колишніх співробітників, студентів та випускників. Проректор побажала команді енциклопедії натхнення на створення нових томів.

Представник ЄС Ремі Дюфло подякував за запрошення, зазначив, що був приємно здивований тим, які герої увійшли до енциклопедії. Важливо, щоб історія була відображалася, щоб в Європі була така інформація, яка сприятиме співпраці з Україною.

Він із вдячністю отримав примірник видання для делегації Євросоюзу в Україні.

Куратор проекту Legacy Ukraine в Міністерстві культури та інформполітики Геннадій Семенченко зазначив, що МКІП підтримало проект як важливий для молоді та міжнародного іміджу України.

Він починався ще за часів Міністерства інформаційної політики. Сьогодні напрям інформаційної політики – відповідальність МКІП, і підтримка Legacy Ukraine продовжилася.

За словами проректора КНУ Інни Степанець, приклад героя енциклопедії Сержа Лифаря дуже корисний для студентів. Він почав займатись балетом у 16 років, працював по 15-20 годин і досяг успіху.

Студенти, які ще формуються як особистості, можуть на прикладі таких героїв зрозуміти, що необхідно докласти багато зусиль для успіху. Важливо, що енциклопедія відображає не тільки історію успіху кожного героя, а й важкий шлях, який доводиться пройти для його досягнення.

Керівник міжнародного відділу університету Роман Петюр висловив упевненість, що видання стане настільною книгою для студентів та інструментом, який дасть можливість наочно представити гостям університету (зокрема міжнародним) світовий внесок України.

Книги були урочисто передані ректору університету, бібліотеці вузу та представнику ЄС.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *