Біг-Бен “відпочиватиме” до 2021 року

Біг-Бен “відпочиватиме” до 2021 року. Знаменитий лондонський годинник Біг-Бен наступного тижня закривають на ремонт на чотири роки.

Востаннє куранти прозвучать опівдні у понеділок. Після того вони не працюватимуть, доки триматиме ремонт годинника та вежі Вестмінстерського палацу — Вежі Єлизавети.

Великий дзвін вежі звучав на початку кожної години впродовж 157 років. Востаннє він змовкав у 2007 році, а до того це відбувалося під час капітальних ремонтів між 1983 і 1985 роками,  передає ВВС.

У британському парламенті, де розташований Біг-Бен, заявили, що зупинка годинника захистить робітників, які робитимуть ремонт. Куранти все одно битимуть на такі важливі свята, як Новорічна ніч та Поминальна неділя.

Кажуть, що Вежа Єлизавети є будівлею, яку найбільше фотографують у Британії.

Ремонтна бригада вже встановила риштування, роботи з відновлення та реконструкції внутрішньої частини вежі вже розпочали. Також планується удосконалити системи охорони праці та пожежної безпеки, а також підвищити енергоефективність.

Під час ремонтних робіт електричний двигун буде  працювати, але сам годинник тимчасово прикриють. Сама будівля британського парламенту також потребує ремонту, тому під час його відновлення парламентарів на деякий час перемістять до іншої будівлі.

Цікаво, що досі, щоб подивитися на годинник Біг-Бена зблизька чи просто відвідати вежу Єлизавети, треба було обов’язково мати британське громадянство. Але навіть тоді екскурсія мала бути спонсорована членом британського Парламенту.

Довідково: Офіційна назва годинникової вежі — «Вежа Єлизавети», цю назву було надано будівлі у вересні 2012 року на честь 60-річного ювілею правління королеви Єлизавети. До цього моменту офіційною назвою була «годинникова башта Вестмінстерського палацу». Спочатку вежа іменувалася вежею святого Стефана, потім Вестмінстерською вежею або Годинниковою вежею.

Ім’я «Біг-Бен» вона отримала від назви Великого дзвону годинника, який сам зазнав кількох перейменувань. Спочатку він називався «Королівська Вікторія», потім просто «Вікторія», а пізніше отримав ім’я «Бен» з подальшим додаванням слова «великий». Остаточною своєю назвою Великий дзвін зобов’язаний, імовірно, розпорядникові робіт зі зведення нової будівлі Вестмінстерського палацу серу Бенджамину Холлу. Через значні розміри Холла прозвали Великим Беном. Але існує також припущення, що Біг-Беном дзвін і Годинникова вежа стали іменуватися завдяки дуже популярному у той час в Лондоні боксерові Бену Канту, що також відрізнявся вражаючими габаритами.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *