20 дітей у Києві захворіли на кір після відвідин цирку

У Києві станом на 9 січня 2018 року зареєстровано 54 випадки кору, серед хворих – 43 дитини. Про це повідомляє Держспоживслужба в Києві. За попередніми даними, майже всі хворі не були щеплені проти кору через відмову. Хворіють діти різних вікових груп.

“З епідеміологічного анамнезу встановлено, що понад 20 хворих з 22.12.2017 по 30.12.2017 відвідували цирк «Кобзов», серед працівників якого 26.12.2017 року зареєстровано випадок кору. 09.01.2018 зареєстровано спалах захворювання на кір серед учнів 1-Д класу  Скандинавської гімназії. Всі захворілі учні були не щеплені”, – йдеться в повідомленні.

Про зараження  кором у цирку пишуть в соцмепрежах і батьки, діти яких побували на виставах “Кобзова”.

“На сьогоднішній день я перебуваю в дитячій інфекційній лікарні міста Києва за адресою вул. Дегтярівська, 23 з діагнозом КІР. Все б нічого, з ким не буває. АЛЕ! Як виявилося, всі діти, що  перебувають із нами в палаті (бокс №1), побували в одному і тому ж місці! ЦИРК КОБЗОВ на Контрактовій площі!

Всі діти різного віку, з тим самим діагнозом, незалежно від того, щеплені вони чи ні (наприклад, моя дитина щеплена).

Симптоми захворювання у всіх з’явилися у 29-31 числах грудня 2017. І ВСІ хворі діти до одного (які з нами в палаті) відвідували цирк Кобзов на Контрактовій площі У РІЗНІ ДНІ (що виключає випадкове зараження від людей, які сиділи поруч), в районі 20-26 грудня 2017 року”, – пише у Фейсбуку мама постраждалої дитини Тетяна Клішина.

Слова Тетяни підтверджує й інша мама – Ольга Мірошніченко, яка  повідомила, що її дитина також була на виставі у “Кобзові” 23-24 грудня 2017 року, а тепер лежить у тій самій лікарні з кором.

“23,24 грудня був виступ у “Кобзові”. Після нього діти, які там були, зараз лежать із важкою формою кору в інфекційном відділенні.

Коли почали з’ясовувати, практично 90% всіх, хто надійшов 5-6 січня, були на виставі в цирку 23-24 грудня. У маленьких діток важка форма кору. Є підлітки з кором, навіть ті, кому робили від нього щеплення раніше”, – пише мама.

Про зараження  вірусною інфекцією в цирку “Кобзов” пише і мама хлопчика Оксана Зайцева:

“У Києві епідемія кору. І як би це було не смішно, одним з осередків зараження став цирк “Кобзов” (23,24 грудня).

Тепер багато глядачів: діти, підлітки і дорослі – перебувають в активній стадії хвороби. Ми серед хворих. Богдан не щеплений, а Наїнка щеплена.

Нам довго не могли поставити діагноз, на початковій стадії висипання були НЕ інтенсивними. Починатися все може з температури 38 й одного-двох невеликих висипів на обличчі, кашель, нежить”.

Варто сказати, що сьогодні, 10 січня, столичні школярі пішли на заняття після зимових канікул. В Одесі ж через спалах кору шкільні канікули продовжили до 22 січня.

Через можливу епідемію кору столична влада запроваджує “запобіжні профілактичні та протиепідемічні заходи”. Про карантин поки не йдеться, однак дітей без щеплення не пускатимуть до шкіл. Про це оголосив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник під час брифінгу.

“Насамперед, у дитячих колективах необхідно провести перевірку дітей на наявність у них щеплень проти кору. Діти, у яких відсутні щеплення або відповідна довідка від лікаря, будуть недопущені до занять у шкільних та дошкільних навчальних закладах усіх форм власності. Звісно ж, відповідне оголошення буде попередньо розміщено у закладах освіти”, – заявив Поворозник.

Водночас столична влада на мысяць закрила цирк “Кобзов”.

Більше про епідемію кору в Україні можна почитати тут:

В Одесі через епідемію кору подовжили шкільні канікули

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.