Єлизавета ІІ анонсувала ухвалення законів про “іноземних агентів” для захисту від впливу Росії та Китаю

Королева Великої Британії Єлизавета II під час оголошення програми діяльності уряду у вівторок, 11 травня, анонсувала ухвалення двох законів про іноземних агентів. Вони спрямовані на боротьбу з ворожим впливом іноземних урядів.

Про це йшлося у виступі Єлизавети II у Вестмінстерському палаці, текст якого опублікований на сайті британського уряду. Ідеться, зокрема, про ухвалення двох законів — про протидію загрозам з боку держав і про безпеку у сфері телекомунікацій.

Зокрема, мета першого закону полягає у «наданні службам безпеки й правоохоронним органам засобів, необхідних для боротьби з новими загрозами через ворожу діяльність держав та інших суб’єктів».

Він, зокрема, передбачає створення «схеми реєстрації агентів іноземного впливу» та, ймовірно, дозволить притягати до відповідальності за державну зраду ширше коло фізичних і юридичних осіб — передусім іноземних.

Закон про безпеку телекомунікацій підкреслює забезпечення захисту інформаційної інфраструктури. Там наголошується, серед іншого, на меті до 2027 року усунути китайську компанію Huawei з постачальників 5G-інфраструктури.

Виступ Єлизавети II 11 травня став першим великим публічним заходом, у якому вона взяла участь після смерті чоловіка — герцога Единбурзького принца Філіпа, зазначає BBC. Водночас в офіційних заходах, передусім онлайн, вона продовжувала брати участь.

У квітні британська газета The Times писала, що закони про «іноземних агентів» будуть створені за зразком американських і передбачатимуть реєстрацію всіх людей, які працюють від імені іноземних урядів, під загрозою кримінального переслідування.

Серед цілей цієї ініціативи, за даними видання, — протидія кібератакам, що здійснюються хакерськими угрупованнями за кордоном. Уряд британського прем’єра Бориса Джонсона так намагається протидіяти, серед іншого, поширенню впливу Росії та Китаю.

Читайте також:

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *