Лідери Великої сімки докладуть всіх зусиль, щоб притягнути Путіна до відповідальності

Лідери Великої сімки (G7) 8 травня провели спеціальне засідання, на якому виступив Президент України Володимир Зеленський. За підсумками саміту політики заявили: Росія порушила безліч міжнародних норм у своїй неспровокованій війні проти суверенної країни – зокрема Статут ООН, який був створений після Другої світової, щоб вберегти майбутні покоління від лиха війни. І Володимир Путін, і його пособники – як Олександр Лукашенко – мають відповісти за злочини.

Спільна заява була оприлюднена 8 травня на сайті Білого дому.  Йдеться про те, що через 77 років після Другої світової Путін і його вєнна машина вирішили вторгнутися в Україну.

“Такі дії ганьблять Росію та історичні жертви її народу”, – заначили в G7.

Лідери запевнили Володимира Зеленського у повній солідарності та підтримці мужнього захисту Україною свого суверенітету та територіальної цілісності та її боротьби за мирне, процвітаюче та демократичне майбутнє в межах її міжнародно визнаних кордонів.

Президент Зеленський підкреслив тверду рішучість України захистити свій суверенітет і територіальну цілісність. Він заявив, що кінцевою метою України є забезпечення повного виведення російських військових сил і техніки з усієї території України та забезпечення її здатності захистити себе в майбутньому, він подякував лідерам G7 за підтримку. Україна розраховує на своїх міжнародних партнерів у наданні необхідної допомоги у сфері обороноздатності, а також у забезпеченні швидкого та ефективного відновлення економіки України та забезпечення її економічної, енергетичної безпеки. Україна розпочала дискусії з міжнародними партнерами щодо механізмів безпеки для життєздатного післявоєнного мирного врегулювання. Україна залишається відданою тісній співпраці з членами G7 для підтримки макроекономічної стабільності країни.

Світові лідери заявили, що найближчими тижнями посилять колективну короткострокову фінансову підтримку, щоб допомогти Україні ліквідувати фінансові розриви та надати базові послуги її населенню, а також розроблять варіанти для підтримки довгострокового відновлення та реконструкції. У зв’язку з цим вони вітають створення багатодонорського рахунку Міжнародного валютного фонду для України та заяву Європейського Союзу про створення Трастового фонду солідарності України.

Лідери засуджують неспровоковану, невиправдану та незаконну військову агресію Росії проти України та невибіркові напади на цивільне населення та цивільну інфраструктуру, що призвело до жахливої ​​гуманітарної катастрофи в центрі Європи. Стверджують, що докладуть всіх зусиль, щоб притягнути до відповідальності Путіна та архітекторів і спільників цієї агресії, включаючи режим Лукашенка в Білорусі, за їхні дії відповідно до міжнародного права.

Редакція

Редакція “Українського репортера”