Кравчук погодився очолити українську делегацію в Тристоронній контактній групі

Перший президент України Леонід Кравчук погодився очолити українську делегацію в Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на Донбасі замість Леоніда Кучми.

Про це Кравчук сказав у відеозверненні, яке оприлюднив Офіс президента.

“Я збагнув, що відбувається там на Донбасі, коли там наші молоді хлопці і дівчата, вмирають, захичючи землі, проливают кров… І я при всьому тому, что в своєму житті щось бачив і пройшов, можна було б відпочивати, але час для відпочинку ще не прийшов. Якщо я зможу щось зробити, щоб пришвидшити мир на Донбасі, я це буду робити до останнього подиху. Ось чому я і погодився”, — зазначив Кравчук.

Також він оцінив діяльність Володимира Зеленського для встановлення миру на Донбасі. Кравчук вважає, що Зеленський «реанімував “нормандську четвірку”» та не боїться ухвалювати непопулярні рішення.

Раніше президент Володимир Зеленський зазначав, що на цю посаду розглядається декілька кандидатур, зокрема перший президент України Леонід Кравчук та віцепрем’єр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков.

У вівторок, 28 липня, стало відомо, що голова української делегації в ТКГ, другий президент України Леонід Кучма складає свої повноваження.

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов повідомив, що Володимир Зеленський розглядає кілька кандидатур на заміну Леоніду Кучмі. Він відмовився говорити, чи є серед цих кандидатів Резніков.

Леонід Кучма представляв Україну на переговорах у Мінську з червня 2014 року по вересень 2018 року. Потім він заявив про відставку через “досягнення критичного віку”.

Торік у червні Кучма на прохання Зеленського повернувся на посаду представника України в ТКГ.

20 травня президент Зеленський повідомив, що Кучма хоче піти з Мінського процесу і просить передати свої повноваження Резнікову.

Редакція

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

15 − 2 =