Два дні йшов лісом з кулею у серці: Володимир Гордієнко дивом вижив після розстрілу. Сьогодні у нього день народження(+відео)

У Києві лікарі “Феофанії” вперше провели унікальну операцію: не зупиняючи серце, дістали з нього кулю. Тим самим вони врятували життя 20-річному українському військовому Володимиру Гордієнку. Сьогодні йому виповнюється 21 рік.

Про це йдеться у сюжеті ТСН.

“Коли починали надризиковану операцію, у медиків було відразу кілька планів порятунку”, – йдеться у сюжеті.

Зазначається, що операція пройшла настільки успішно, що вже наступного дня хлопець став на ноги.

“Кілька днів навіть не вірив, що живий”, – зізнався він.

Хлопець розповів, що пішов на війну добровольцем з початку повномасштабного вторгнення Росії. На початку березня з двома побратимами він потрапив у полон до російських окупантів в одному з сіл Київської області. Через 9 годин допитів їм сказали сідати в своє авто і їхати, а коли ті рушили – відкрили по них вогонь з автоматів. Володимир встиг відповзти від авто, як його розстріляли з гранатомета.

Хлопець не одразу зрозумів, що поранений. Поранення помітив, коли вже добіг до лісу і в нього з рота почала іти кров. Потім він ще дві доби ішов пішки у напрямку Житомирщини. Коли дістався села Нова Гута в Житомирській області, місцеві жителі евакуювали його звідти до Малинської лікарні. Далі військовий потрапив до Житомирської обласної, а потім – до лікарні “Феофанія”.

“Куля увійшла зі сторони спини зліва від хребта, зламала 12-те ребро, викликала забій селезінки між діафрагмою і серцем, зайшла прямо в серце”, – констатують лікарі.

При цьому від порожнини серця кулю відділяло всього півтора міліметра. Вона могла в будь-який момент “провалитися” в серце, викликати крововилив і зупинку органа.

У “Феофанії” Володимиру зробили складну операцію – медики дістали кулю, навіть не зупиняючи серце пацієнта. Тепер, коли заживуть рани, серце військового працюватиме, як нове.

Володі сьогодні, 13 квітня виповнюється 21. На день народження він хоче лише єдиний подарунок, щоб його ще один двоюрідний брат, що захищає Маріуполь, вийшов на зв’язок, сказав що живий – останній раз розмовляв із ним 5 квітня. У Володі війна вже забрала одного брата. Але він точно знає, що наші помстилися росіянам. Ті, хто, брали їх в полон, згоріли під Києвом разом із технікою.

Редакція

Редакція “Українського репортера”