Справа про «торгівлю» посадами: суд відмовив брату глави Офісу президента у позові проти нардепа Лероса

Майже через 10 місяців після відкриття справи суд відмовив брату голови Офісу Президента України Денису Єрмаку у задоволенні позовних вимог.

Про це повідомляє юридична компанія “Міллер”.

Цитуємо: “Денис Єрмак позивався до народного депутата України Geo Leros, чиї інтереси представляли наші адвокати. У позовних вимогах Денис просив визнати недостовірною та спростувати інформацію про те, що він нібито здійснює «торгівлю» посадами у держорганах за сприяння свого брата, впроваджує «свою програму» в силові відомства та «заробляє на державі».

Окрім того позивач просив відшкодувати йому моральну шкоду, яку він оцінив в… 1 гривню.

Печерський районний суд Києва закріпив у своєму рішенні таку позицію, що будь-яка критика та оцінка вчинків, вираження власних думок щодо якості виконуваних функцій публічними особами не є підставою для захисту права на повагу честі, гідності та ділової репутації і, відповідно, не є предметом судового захисту.

Більше того, суд зазначає, що Єрмаком не доведено ані факту поширення даної інформації Гео Леросом, ані факту завдання його «честі й гідності» шкоди. Хоча б на 1 гривню.

Нагадаємо, що даний позов про захист честі, гідності та ділової репутації був поданий до Печерського районного суду Києва братом голови Офісу Президента Денисом Єрмаком у вересні 2020 року.

Сталося це невдовзі після оприлюднення так званих «плівок Лероса», у яких йшлося про приховування корупційних схем в столиці”.

“Український репортер” нагадує, з чого почався скандал. На сторінці у Фейсбуку Гео Лерос 29 березня оприлюднив низку відеозаписів прихованою камерою. Видно, що чоловік, схожий на брата керівника ОПУ Андрія Єрмака – Дениса Єрмака, – з кимось розмовляє на різні конфіденційні теми. Одна з них – про начебто  працевлаштування якихось людей на певні посади. Фігурують деякі суми і посади, зокрема, на Київській митниці, в Мінінфраструктури, Укрзалізниці та інших організціях.

Згодом Гео Лерос повідомив, що направив депутатське звернення на адресу директора НАБУ
Артема Ситника з проханням провести розслідування, і  додав флешку із відеозаписами.

Заступник Генерального прокурора – керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький зареєстрував кримінальне провадження за фактом можливого зловживання впливом під час призначення осіб на посади до органів державної влади.

Цією справою зацікавилися й інші правоохоронні органи. В ДБР є провадження щодо перевищення повноважень. Плюс ще одне провадження, зареєстроване в ДБР, стосується того, що окремі працівники правоохоронних органів України розголосили відомості оперативно-технічних заходів. І третє провадження, зареєстроване в ДБР, фіксує: невстановлені особи за змовою з окремими працівниками правоохоронних органів намагалися перешкодити виконанню представниками влади службових обов’язків.

Розслідує цю справу також СБУ (йдеться про незаконне використання спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації для відеофіксації зустрічей Дениса Єрмака).

1 квітня Гео Лерос у Фейсбуку написав, що за адресою його помешкання прийшли працівники СБУ (мабуть, щоб вручити повістки на допит).

Денис Єрмак, відповідаючи на закиди Лероса, розповів, чим займається. Пише, що “придумав ідею створення Бюро, яке б збирало ідеї та пропозиції, відбирало б найкращі та займалося адаптацією та всебічною перевіркою цих (потрібних і корисних для держави. – Ред.) проектів, ідей та пропозицій та подавало б згідно до чинного законодавства до органів державної влади”.

Він стверджує, що його брат – “принципова, чесна людина, яка виступає лише в інтересах України. Повернення полонених (до речі, які за 5 років в російскій в’язниці так не дочекалися звільнення при минулій владі), залучення міцної підтримки міжнародних партнерів тощо”.

Сказав і про купівлю братом розкішного мерседеса:

“Назвіть хоч когось із можновладців, хто не «переписав бізнес на тещу», а почавши працювати на державу – продав його? Є такі? Є! Це мій брат. І може нарешті людина, яка повністю віддалася роботі на державу, продавши свої бізнес-активи, купити собі хоч нормальну машину, а не їздити на тойоті, в котрій вже все скрипить як у бричці?”

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *