Сесії Київської обласної ради не буде. Старикова скасувала розпорядження

Депутати Київської обласної ради 7 вересня можуть не приїжджати на сесію облради. Засідання не відбудеться. Голова обласної ради Ганна Старикова несподівано скасувала розпорядження про скликання чергової, шістнадцятої, сесії.

Досить несподіваний поворот на карті політичної боротьби у столичній області. 5 вересня відбулася позачергова сесія обласної ради, підсумком якої стали низка заяв та рішень, вельми неприємних для обласної держадміністрації Олександра Горгана. Зокрема, рада визнала дії виконавчої влади області “економічним геноцидом”, а роботу КОДА – незадовільною.

Депутатів обурила ситуація з виконанням соціально-економічних програм області загальною вартістю майже два мільярди гривень. Ще недавно рада затвердила ці програми, до речі, за них голосував і депутат, голова КОДА Олександр Горган. Незалежні аналітики розкритикували чимало таких програм, вважаючи, що кошти можуть бути “роздерибанені”, наголошуючи на надуманості багатьох заходів із розвитку регіону. Писали про те, що спрацювали “договірняки”, що “все поділено”… Тим не менш, і Горган, і Старикова публічно дуже високо і схвально оцінили спільну діяльність депутатського корпусу, адміністрації щодо голосування за суперпрограми. Горган назвав це голосування “доленосним рішенням”, що це – “неймовірний поштовх”, що команда показує усій Україні, як “жити по-новому”…  Старикова, яку в облраді назвали “берегинею”, на ці високі компліменти відповіла не менш високими компліментами, назвавши голосування “тріумфальним”.

Але невдовзі між радою і КОДА спалахнула “війна”. На  сесії облради депутати прийняли звернення до парламенту з пропозицією врегулювати питання імпічменту Президента. Під час голосування у залі був присутній і депутат Олександр Горган, хоч і не голосував за це. Однак він не виступив проти, не заперечив, не висловив позиції КОДА. Це вже згодом представники фракції “БПП Солідарність” почнуть виправдовуватися, скажуть, що в суді будуть опротестовувати це рішення…

Боротьба між радою і КОДА загострилася 5 вересня, коли депутати прийняли заяви про економічний геноцид, заявивши про заблоковані рахунки, про нульове фінансування програм. Тим часом керівник КОДА зберігає олімпійський спокій – він жодним чином не відреагував на цю “атаку”. Можливо, ще не готова тактика дій. Або немає вказівки…

І ось в умовах такого загострення голова облради відміняє заплановану сесію, на якій, до речі, мали намір розглянути і виконання бюджетних програм. Чому Старикова пішла на такий крок? Є версія: Старикова боїться, що КОДА зможе зорганізувати голоси для відставки голови облради.

Але ж сесію рано чи пізно доведеться провести. Коли це буде? У грудні? Не виключено. За цей час політичні партії в області можуть добряче розкрутити маховик самопіару, повирішувати нагальні фінансово-економічні питання. Чи зможе президентська влада терпіти таке? Мабуть, що ні. А який вихід? Старикова цими рішеннями облради спалила всі мости. Які кроки може зробити голова  КОДА Горган? Невідомо. Він зберігає тривале мовчання. Чи на користь таке мовчання?

Леонід ФРОСЕВИЧ

Фото на головній: Горган зберігає спокій

На цю тему читайте також Київщина потерпає від гострого протистояння влади (+аудіо) https://ukrreporter.com.ua/politic/kyyivshhyna-poterpaye-vid-gostrogo-protystoyannya.html

 

Леонід Фросевич

Головний редактор “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.