Розпочнуть перевірку всіх “злитих” матеріалів кримінальних проваджень щодо державних зрадників

Резонансні матеріали кримінальних проваджень щодо державної зради, дезертирства опинилися у довгій шухляді, десь “зависли”. Чому? Хто винен? Хто “злив” ці томи напрацювань слідчих? Це питання намагатиметься з’ясувати під час наступного засідання Рада національної безпеки і оборони.

Як розповів секретар РНБОУ Олексій Данілов в програмі “Свобода слова” Савіка Шустера, планується заслухати звіти Генпрокуратури, Служби безпеки, Міністерства внутрішніх справ. Правоохоронні відомства повинні будуть пояснити, чому досі не закриті справи, що стосуються дезертирства і держзради, що відбулися після початку агресії Росії проти України.

“Ми хочемо почути, чому вони такий довгий термін знаходяться в якомусь невідомому процесі. Тобто процес відомий з точки зору юриспруденції, але немає відповіді суспільству – чому за шість-сім років немає крапки в цих справах”, – сказав секретар РНБО.

“Український репортер” нагадує про деякі “злиті” справи. Так, колишня очільниця Міністерства охорони здоров’я періоду правління Януковича Раїса Богатирьова може бути задоволена судовим вердиктом. Слідчий суддя Вищого антикорупційного суду Віра Михайленко скасувала арешт її майна.

Суд дійшов висновку, що Богатирьовій у 2014 році не було вручено підозру у кримінальному провадженні, а згодом цю підозру вручили їй неналежним чином. Їй закидали заволодіння бюджетними коштами під час закупівлі лікарських засобів та виробів медичного призначення. Чиновники МОЗ закупили з порушеннями автомобілі спецпризначення (йдеться про автівки швидкої медичної допомоги та їх устаткування). Богатирьова виїхала до Росії, а 27 серпня 2019 року повернулася в Україну й  була затримана. Потім вийшла на волю під заставу в 6 мільйонів гривень, яку вніс за неї олігарх з Опоблоку Вадим Новинський.

Розслідування щодо діяльності Азарова, схоже, триватиме десятиліттями. У 2014 році тодішній генпрокурор Віталій Ярема заявив під час брифінгу, що “в період з жовтня 2010 по липень 2013 років Янукович за попередньою змовою з групою осіб, зокрема Азаровим, міністром фінансів Колобовим, першим заступником міністра фінансів Мярковським, головою Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації Рєзніковим, членом наглядової ради “Укртелекому”… умисно з корисливих мотивів організували фінансування за рахунок держбюджету виконання робіт по будівництву виділеної телекомунікаційної мережі спеціального зв’язку”.

2018 рік: Азарова вже підозрюють у співучасті розкрадання скрапленого газу на 2,2 млрд гривень. Генеральній прокуратурі України дозволили вести спеціальне розслідування досудове розслідування щодо Азарова у справі про розкрадання скрапленого газу. Про це повідомив тодішній генпрокурор Юрій Луценко.

Він зазначив, що ГПУ отримала дозвіл на спеціальне досудове розслідування щодо Азарова. Мова йде про кримінальне провадження, у якому Азаров проходить як співучасник розкрадання зрідженого газу загальною вартістю близько 2,2 млрд гривень учасниками злочинної організації Віктора Януковича.

І який же рузультат? Де вирок? Сьгодні україноневисник і ворог нашого народу Азаров – весь в орденах і медалях, заслужений і з великими зірками на мундирі – відчуває себе чудово. Ось приїде за своїм арештованим майном. Чекайте.

Ми ж нагадаємо про деякі речі Азарова, які поліція вилучила у 2018 році. Це – “большая совковая лопата со встроєнним стілєтом для дєнєг” із жовтого металу. Нагадаємо, яку  “пораду” дав українцям Азаров у 2013 році:

“Я иногда говорю: хватит скулить. Возьмите лопату, сажайте картофель, капусту, делайте свою жизнь легче…”

 

А чому правоохоронні органи “забули” про злочини ексгенпрокурора Віктора Пшонки? Це ж саме той Пшонка, який у грудні 2013-го з трибуни Верховної Ради України заявив:

«Зважаючи на активний опір з боку учасників акції, окремі працівники „Беркуту” розпочали індивідуально застосовувати спеціальні засоби… О четвертій годині 22 хвилини витіснення громадян з Майдану Незалежності було завершено”.

Коли банда Януковича сяде за грати?

Like

Леонід Фросевич

Головний редактор “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *