Порошенко в Катарі: скасування віз і готовність постачати скраплений газ (+відео)

Угоду про взаємне скасування візових вимог підписали в Катарі за результатами переговорів Президента України Петра Порошенка та еміра Катару шейха Таміма бін Хамада Аль Тані.

“Хочу привітати всіх українців з тим, що нарешті нам вдалося домовитись і підписати Угоду про безвізові подорожі українців до Катару і катарців до України. Це надає ще більшої ваги українському паспорту.

Це означає ще більшу повагу до українців. І будуть створені унікальні туристичні можливості для українців у Катарі”, – наголосив Порошенко.

Глава держави зауважив, що Доха є авіаційним хабом, і було запущено два літаки в день з Києва. Авіакомпанія Qatar Airways з 28 серпня 2017 року здійснює щоденні вильоти до Борисполя з Дохи.

https://www.facebook.com/petroporoshenko/videos/1232374713563585/?t=5

 

Документ про безвіз передбачає, що громадяни України та громадяни Держави Катар, які користуються паспортами для виїзду за кордон, дійсними не менш ніж 6 місяців з дати в’їзду до держави іншої сторони, можуть в’їжджати, виїжджати, прямувати транзитом та перебувати без віз на її території терміном до 90 днів упродовж 180 днів.

Новий “безвіз” підтвердив і міністр закордонних справ Павло Клімкін, який супроводжує Петра Порошенка.

Нагадаємо, у серпні 2018 року Катар оголосив про спрощення візового режиму для  громадян 80 країн, у тому числі й України. Іноземці звільнялися від необхідності заздалегідь оформляти документи для в’їзду в Катар. Візу терміном на 30 днів почали видавати після прильоту в аеропорту Дохи.

Перебування можна подовжити ще на 30 днів. Візу можна оформити як разову, так і багаторазову. Вартість візи – $15. Візових обмежень для незаміжніх жінок у віці до 30 років взагалі немає.

Щоправда, на кордоні доведеться показати зворотні квитки, підтвердити бронь готелю або запрошення, а також довести свою фінансову спроможність (мати при собі більше $1 000). Катар є однією з небагатьох країн Перської затоки, які не перешкоджають в’їзду в країну туристів, які відвідали Ізраїль.

Катар запровадив візову лібералізацію для туристів на фоні дипломатичної кризи з сусідами. Арабські країни масово оголосили про розрив відносин з Катаром: висилали дипломатів і громадян Катару та припинили транспортне сполучення.

Катарський скраплений газ

Президент Порошенко також повідомив про «надзвичайно важливі переговори в Катарі щодо диверсифікації джерел газопостачання, які створять унікальні можливості підвищення нашої енергетичної безпеки».

«Ми домовилися про те, що Катар готовий надати нам скраплений газ», – сказав Президент України . Поставки можуть вестися через термінал у Польщі, а також за турецьким маршрутом через Босфор. Переговори з цього питання відбудуться вже найближчим часом.

Президент України зустрівся з виконавчим директором Катарської інвестиційної адміністрації «Qatar Investment Authority» шейхом Абдуллою бін Мухаммедом бін Саудом Аль Тані. Глава держави запросив шейхів Катару взяти участь у програмі приватизації об’єктів державної та комунальної власності в Україні.

Також в ході візиту до Катару було підписано низку двостронніх угод:

  • про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доходи;
  • про створення Спільної комісії з економічного, торговельного і технічного співробітництва;
  • про сприяння та взаємний захист інвестицій;
  • про військово-технічне співробітництво.

https://www.facebook.com/petroporoshenko/videos/1232312036903186/?t=15

 

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.