“Невже за долари сьогодні можна купити всіх і все?” Керівництво держави заявило, що треба зробити з олігархами (+відео)

Президент України Володимир Зеленський закликає на основі його законопроекту про олігархів якнайшвидше розробити пакет законодавчих ініціатив задля подолання олігархічної системи. Про це Глава держави заявив під час виступу на форумі «Україна 30. Економіка без олігархів» у Києві.

Президент зауважив, що багато років поспіль старі політики постійно обіцяли людям боротися з олігархами задля зростання добробуту країни. Натомість кількість олігархів лише збільшувалася.

Відео “Українського репортера” на цю тему:

Читайте статтю: Рінат Ахметов купив маєток бельгійського короля. Це – найдорожчий будинок світу

«Вперше за роки незалежності замість обіцянок ми перейшли до реальних дій для подолання цього замкненого кола впливу олігархів. Суть цього кола проста: олігархи накопичують незаконний капітал – частина цього капіталу йде на створення, просування та подальше утримання політиків різного рівня та чиновників задля примноження того незаконного капіталу, частина з якого знову йде на утримання тих самих політиків і чиновників. І олігархи, і політики, і політики-олігархи розраховували, що цей двигун працюватиме вічно. Але у своєму рівнянні вони не врахували дві дуже важливі «невідомі» – це держава Україна та громадяни, які мають іншу думку і які про це заявили на виборах у 2019 році», – зазначив Володимир Зеленський.

“Український репортер” розповідав у статті “Найбагатші люди світу. Рейтинг Forbes-2020” про таке:

Український мільярдер Рінат Ахметов – на 875-му місці. Раніше був на 272-ій позиції. За рік його статки скоротились із 6 млрд доларів до 2,4 млрд.

Другим найбагатшим товстосумом в Україні є власник групи компаній East One Віктор Пінчук (1,3 млрд доларів, за рік його статки зменшились приблизно на 100 млн доларів). У рейтингу він опустився із 1605-го на 1613 місце.

А ось гаманець співвласника групи “Приват” Геннадія Боголюбова за рік не потовстішав (оцінюється в 1,2 млрд доларів), зате Боголюбов піднявся у рейтингу із 1818-ї сходинки на 1730-ту.

Ігор Коломойський, про якого сьогодні багато говорять в Україні, має 1 млрд доларів (за рік його скарбниця зменшилася приблизно на 100 млн доларів). Він – на 1990-ій сходинці.

1990-те місце у переліку товстосумів разом з Коломойським розділяє Костянтин Жеваго (Ferrexpo) – 1 млрд доларів. За рік Жеваго втратив 500 тисяч доларів.

Власник агрохолдингу МХП Юрій Косюк опустився з 1605-го місця на 1851-ше. Його статки зменшилися з 1,4 до 1,1 млрд доларів.

***

За словами Президента, олігархи, користуючись слабкістю державних інституцій і системною корупцією, за безцінь отримували ресурси, активи та преференції для власного збагачення, а сьогодні використовують ці статки проти своєї ж країни.

«Відтепер буде інакше. Все, що ми хочемо, – зрозумілі, прозорі, рівні та єдині правила для всієї України. Неважливо, ти маленький підприємець, фермер, великий магнат або іноземний інвестор. Рівні правила для всіх», – наголосив він.

Читайте статтю: Коломойський за незаконно виведені з “ПриватБанку” кошти придбав у США тринадцять заводів

Володимир Зеленський заявив, що державні інституції та суди повинні бути незалежними не лише від інших гілок влади, а й від великого бізнесу.

«Політичні партії, ЗМІ, державні службовці всіх рівнів, судді, правоохоронці, наглядові ради державних підприємств – всі повинні функціонувати без підтримки та впливу великого олігархічного капіталу», – зазначив Глава держави.

«Важливо: великий бізнес – це нормально, правильно, круто, потужно. Ненормально ставати великим бізнесом, коли ти або незаконно щось береш із бюджету держави, або щось не докладаєш у державний бюджет», – додав він.

Читайте статтю: Фірташу загрожує понад 80 років ув’язнення у США – юрист

Так само ненормально, коли великий бізнес одноосібно контролює окремі галузі економіки й диктує правила розвитку країни, зауважив Президент.

«Ми хочемо країну нормальних правил і законів, які працюють, конкурентної економіки й незалежних ЗМІ – відкритих і вільних. Саме тому я зробив перший важливий крок, щоб демонтувати визначальний вплив олігархів на життя, нашу політику й майбутнє держави – це закон про олігархів», – сказав Володимир Зеленський.

Малюнок Андрія Петренка.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *