На Закарпатті націоналісти зірвали угорський прапор з міськради

У Береговому на Закарпатті учасники масової акції зняли прапор Угорщини з будівлі міської ради та намагалися його підпалити. Правоохоронці відібрали прапор і знову його повісили. 

12 листопада у Береговому близько 50 членів ВО “Свобода”, Всеукраїнської громадської організації “Сокіл” і добровільного батальйону “Січ” проводили ходу в пам’ять про уродженця Закарпаття та члена “Свободи” Мирослава Мислу, який загинув у зоні АТО.

Коли праві проходили повз будівлю міської ради, вони стягнули з флагштока угорський національний прапор, який висить над міськрадою згідно з рішенням депутатів від 2006 року. Поруч із ним майрять прапори України та ЄС і стяг міста Берегово.

Днем раніше, 11 листопада, члени “Свободи” і “Сокола” в Ужгороді пікетували консульство Угорщини, яка оголосила про намір блокувати зближення України з ЄС і НАТО через прийняття Україною нового закону “Про освіту“.

Акції націоналістів у регіоні розкритикував губернатор Закарпаття Геннадій Москаль.

“Закарпатська обласна держадміністрація обурена поведінкою правих, котрі влаштували провокативне “фаєр-шоу” в Береговому. У той час, коли на центральному рівні Україна робить усе, щоб знайти з Угорщиною спільні точки дотику й згладити непорозуміння, які виникли через освітній закон, купка маргіналів своєю провокативною поведінкою намагається розсварити два наші народи.

Вчорашня акція в Береговому показала, що праві діють в одному ключі з російськими спецслужбами, які зі шкіри пнуться, щоб на багатонаціональному ґрунті розхитати ситуацію в Закарпатській області.

Однак усе, чого вони досягли своєю поведінкою, – це викликали обурення в місцевих мешканців і неприязнь до вихідців із сусідніх регіонів. Нагадую всім, що на Закарпатті проживають патріоти України незалежно від того, якої вони національності.

Ксенофобські акції за участі людей із закритими обличчями, які прикриваються патріотичними лозунгами, неприпустимі в Україні, а особливо в багатонаціональних регіонах, одним із яких є Закарпаття.

У зв’язку з цим абсолютно незрозуміла позиція поліції, яка пасивно спостерігала за провокацією в Береговому. Оцінку її бездіяльності має дати керівництво МВС, куди вже направлено відповідне звернення”, – повідомляє прес-служба Москаля.

Дали задній хід? Україна відмовилася від українізації угорських шкіл

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.