Влада починає полювати за російськими книжками – Кириленко (+відео)

Компетентні органи вилучатимуть літературу з Росії, яка реалізується на книжкових ринках чи у крамницях нелегально, тобто без офіційного дозволу. Відповідний наказ Держкомтелерадіо завізувало Міністерство юстиції. Про це повідомив у своєму відеозверненні віце-прем’єр-міністр України з гуманітарних питань В’ячеслав Кириленко.

Продавців нелегальних книжок – штрафуватимуть. За перше порушення – на 10 мінімальних зарплат (зараз це 32 тис. грн), вдруге – на 50 мінімальних зарплат (160 тис. грн).

За словами Кириленка, запровадження дозвільної системи на російську книгу вже має результати: якщо у 2016 році в Україну завезли понад 50 тисяч назв російських книжок, то цього року буде не більше 8 тисяч. Витіснення російської книги не лише дозволяє протистояти ворожій пропаганді, а й створює можливості для українських видавців.

Нагадаємо, 5 квітня уряд затвердив два документи на виконання Закону України “Про внесення змін до деяких законів України щодо обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту”, які мають протидіяти путінській книжковій пропаганді.

Ці документи, які набули чинності 22 травня, визначають процедури надання дозволів на ввезення книг із Росії і вилучення з обігу російської друкованої продукції.

Видачу (відмову, анулювання) дозволів здійснює Держкомтелерадіо. Експортери або імпортери книжок подають заяву, один примірник оригіналу видання, що ввозиться (або його електронний відповідник у форматі PDF), угоду, укладену з власником прав на видання, та рецензію, складену державною мовою фахівцем щодо оцінки та характеристики змісту видання. Далі книгу “перевіряє” експертна рада Держкомтелерадіо з питань аналізу та оцінки видавничої продукції. Впродовж 10 днів імпортер російської книги отримує безоплатний дозвіл або обґрунтовану відмову.

Прості люди можуть провозити з собою без жодних експертних висновків не більше 10 книг.

На територію України заборонено ввозити видавничу продукцію, яка:

спрямована на ліквідацію незалежності України, зміну конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення суверенітету і територіальної цілісності держави, підрив її безпеки, незаконне захоплення державної влади;

пропагує війну, вчинення терористичних актів;

пропагує комуністичний та/або націонал-соціалістичний (нацистський) тоталітарні режими та їхню символіку;

розпалює міжетнічну, расову, релігійну ворожнечу;

посягає на права і свободи людини;

пропагує державу-агресора, зокрема її органи влади, представників органів влади, працівників культури та інших сфер держави-агресора, які публічно підтримують окупацію території України;

використовує шаржування державних символів України (Державного Герба, Державного Прапора, Державного Гімну) у будь-якому вигляді.

Якщо ж на території України буде зафіксовано “ворожу” літературу, її  вилучатиме Держкомтелерадіо. Рішення цієї інституції можна оскаржувати в судах.

Книжкова деколонізація. Кабмін затвердив правила імпорту друкованої продукції з Росії

Фото “Вести”

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.