Українська Мавка зачарувала європейців

Проект мультиплікаційного фільму «Мавка. Лісова пісня» взяв участь в пітчингу повнометражних анімаційних фільмів Cartoon Movie, який відбувся у французькому Бордо і отримав найвищі оцінки.

Україна вперше стала учасником знаменитого форуму, на якому презентувала перші кадри майбутнього фільму «Мавка. Лісова пісня» за мотивами п’єси Лесі Українки, над яким нині працюють фахівці кінокомпанії FILM.UA Group та студії Animagrad.

За твердженням українських продюсерів, дебют виявився успішним і став найбільш яскравою і обговорюваною подією в рамках найбільшого анімаційного форуму Європи. І це не дивлячись на те, що цьогоріч на Cartoon Movie  були представлені 56 проектів з різних країн світу.

На думку продюсера проекту Єгора Олесова, успіх українців полягає в тому, що презентований проект відрізнявся від багатьох інших своєю оригінальною українською історією, колосальною енергетикою головного персонажа і потужною етнологічною основою. «Міжнародній аудиторії виявилися дуже близькими філософія і місія проекту, що піднімають, в тому числі, і питання захисту навколишнього середовища, важливість духовного сприйняття світу та інші загальнолюдські цінності, – зазначив він.

Як повідомляє кінокомпанія FILM.UA Group, у традиційному для форуму анкетуванні багато з учасників назвали пітч «Мавки» найкращим. Зрозуміло, що це тільки аванс, адже попереду багато роботи. Крім мультиплікаторів над інтерпретацією українських міфів, легенд, звичаїв, обрядів та візуальної культури в унікальному анімаційному світі «Мавки» працюють також експерти провідних етнографічних інституцій – Кафедра фольклористики Київського національного університету ім. Т. Шевченка, Музей ім. Івана Гончара, Музей історії української моди.

А над створенням музичного оформлення мультиплікаційного фільму – відомі у світі українські музиканти «ДахаБраха».
«У створенні наших нарядів для пітчингу я використовувала орнаменти та квіти, які були розроблені спеціально до фільму. Моя головна задача як художника з костюмів – показати нашу мальовничу культуру та її зв’язок з природою через образи головної героїні. Мавка – це душа лісу, давнє міфологічне створіння; і це – головна ідея», – вважає Ольга Навроцька, художник з костюмів.

Зазначимо, що мультфільм «Мавка. Лісова пісня» виграв 9-й конкурс Державного агентства України з питань кіно у вересні 2016 року й отримав державне фінансування у розмірі 30% від загального бюджету. Орієнтовна дата прем’єри «Мавка. Лісова пісня» в українських кінотеатрах – кінець 2018 – початок 2019 року.

Підготувала Марина ХОВРАХ

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.