Вища Рада експертних організацій будгалузі обговорила питання якості, економії бюджетних коштів і плани на майбутнє

У Києві відбулося відкрите засідання Вищої Ради експертних організацій будівельної галузі. Захід організував Національний експертно-будівельний альянс України.

За словами президента Альянсу та групи компаній WinExperts Віктора Лещинського, до фахової розмови запросили представників експертних, проектних та будівельних організацій, органів виконавчої влади, профільних громадських об’єднань, депутатів.

«Такі заходи є дуже важливими. Тому ми їх проводимо кілька разів на рік. Вища рада експертів будгалузі намагається об’єднатися для поліпшення якості роботи експертизи, самого будівництва та економії бюджетних коштів. Експертне середовище вже стало потужним рупором того, аби країна і замовник отримували більш якісний продукт», – вважає Віктор Лещинський.

Також він додав, що всі напрацювання Альянсу своєчасно реалізовуються через державні органи влади. Наприклад, сьогодні подання документації проходить через систему «Дія». І це максимально усунуло людський фактор при винесенні рішення співробітниками Державної інспекції архітектури та містобудування в дозвільній документації у сфері будівництва. Крім того, експертні організації теж не можуть фальсифікувати звіти, оскільки всі підписи експертів перевели в цифровий формат.

У своїх виступах учасники заходу приділили увагу й важливому питанню щодо контролю та якості виконання будівельних робіт, які реалізовуються за державний бюджет та роль експертного середовища в цьому процесі.

Керівниця напрямку Open Data ГО «CoSTUkraine» Тетяна Лутай ознайомила присутніх з аналітичними матеріалами за 1-3 квартали 2021 року будівництва в дорожній галузі України.

Про важливі рішення Верховного Суду та актуальну судову практику щодо обов’язковості призначення експертизи розповів провідний науковий співробітник Київського регіонального центру Національної академії правових наук України, кандидат юридичних наук Артем Самородов:

«Держава та вищі судові органи визнають важливість фахової експертної думки в справах, які раніше були поза увагою експертної спільноти. Таким чином маємо посилення ролі представників експертної та будівельної галузей у вирішенні широкого кола питань. Тож подібні заходи є визначальними для координації спільних зусиль у розбудові міцної держави та професійних організацій».

Президент Української асоціації проектних організацій Вадим Олійник зупинився на питанні зміни законодавства (зміни в КАС України, законопроект №6422 щодо відчуження земельних ділянок, інших об’єктів нерухомого майна, для суспільних потреб).

А заступник голови профспілки працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України Олег Борисов озвучив основні тенденції розвитку галузі в 2021 році, зокрема в експертизі будівельних проектів.

Учасники засідання підбили підсумки роботи за 2021 рік, обмінялися думками щодо майбутнього галузі, а також запланували напрямки діяльності на рік.

Юрій Іванов

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *