Відтепер банки можуть автоматично списувати з рахунків українців борги за комуналку і штрафи

З сьогоднішнього дня, 6 липня, ряд українських банків можуть автоматично списати з рахунків українців кошти за борги. Відповідний наказ Міністерства юстиції №1061 / 5 від 23.03.2021 вступив в силу.

Списання коштів з банківських рахунків українців буде здійснюватися на вимогу виконавців, повідомляє  ЛігаБізнесІнформ.

Гроші будуть списувати з рахунків за: несплачені штрафи; штрафи за порушення ПДР; борги за комунальні платежі, борги по аліментах.

Зараз це уповноважені робити сім банків: державний ПриватБанк, ТАСкомбанк, Універсал Банк (зокрема, монобанк), ОКСІ банк, Банк Восток, Індустріалбанк і ПроКредит Банк. Банківські установи зараз знаходяться в тестовому режимі і на стадії консультацій. Згодом до системи автоматичного списання боргів під’єднаються всі банки.

Для того, щоб банк не списав кошти примусово, клієнт повинен самостійно погасити свої фінансові заборгованості. Це можна зробити у відділенні банку, через онлайн-банкінг або скористатися послугою сервісу “Онлайн будинок юстиції”. Сплатити борг можна в розділі “Послуги / виконавчі провадження”, за допомогою системи “Дія”, через Автоматизовану систему виконавчого провадження, якщо у боржника є постанова про відкриття виконавчого провадження, яке містить ідентифікатор доступу і QR-код в лівому верхньому кутку документа.

Раніше для того, щоб списати борги з боржників виконавчій службі доводилося спочатку знаходити гроші на рахунках, відправляючи запити всім українським банкам. Часто банки відмовлялися надавати виконавцям таку інформацію, що ускладнювало процес стягнення боргів, пише Економічна правда.

У разі виявлення рахунків боржника виконавцям потрібно було відправляти ще один лист з вимогою заарештувати кошти. Процедура була тривалою, адже всі запити потрібно було відправляти в паперовій формі. Це ускладнювало процес погашення боргів.

Однак Нацбанк оновив свої положення про розкриття банківської таємниці. Тепер на вимогу виконавців банки надають інформацію не тільки про наявність рахунків боржника, а й їхні номерні позначки і залишки коштів на них. Також Мін’юст дозволив використовувати Автоматизовану систему виконавчого провадження для виявлення і арешту коштів на рахунках у всіх виконавчих провадженнях, а не тільки в тих, які стосуються сплати аліментів, як було раніше. Це означає, що виявити банківські рахунки боржників і залишки на них, а також заарештувати ці кошти для державних і приватних виконавців стало набагато простіше.

Державний або приватний виконавець створить в системі спеціальний запит про наявність коштів у боржника, який автоматично надійде всім банкам, які приєдналися до Автоматизованої системи виконавчого провадження (АСИП). Цю інформацію банки отримають за час.

У цій же системі виконавець зможе створити постанову про арешт коштів на рахунках боржника, направити банкам вимогу про списання коштів з рахунків та реквізити виконавчої служби, на які їх потрібно перевести.

Незабаром процес конфіскації коштів теж повинен стати автоматичним. До цього часу вимоги про списання коштів виконавці будуть посилати традиційною почтою.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *