Корупція у сфері контролю за надрами “зашкалює”

Рівень корупції в Україні значно підвищився, особливо у такій сфері як контроль державних інституцій у сфері надрокористування. Про це сказав під час розмови з  кореспондентом «Українського репортера» голова комітету з надрокористування Федерації роботодавців України  Валентин Шеветовський.

Особливо багато нарікань у підприємців на дії Державної служби геології та надр. Нещодавно під час засідання комітету з надрокористування ФРУ вони наводили чимало фактів безпідставних і надуманих зупинок виробничих ліній, будівельних кар’єрів.

Про це також говорив у виступі й президент Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів Іван Салій: «Якщо кар’єр працює – з’являються силовики з автоматами… І лунає запитання: «Чому нам не «відстьогуєш?» Якщо кар’єр заріс бур’янами і не діє, то ніхто ним не цікавиться…»

Відео про це:

https://www.facebook.com/ukrreporter/videos/430755497697213/

Підприємці, члени Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів, особливо наголошували, що правила гри повинні бути прозорими, чесними й однаковими для усіх надрокористувачів.

Читайте про це матеріал “Українського репортера”:

Тому, очевидно, у Валентина Шеветовського й були підстави сказати під час дискусії: «У державі нема політики індустріалізації, а є політика деіндустріалізації. Потрібно розірвати замкнене коло…».

У Федерації роботодавців вважають, що назріла потреба тимчасово (до створення Міністерства промисловості) підпорядкувати Державну службу геології та надр Міністерству економічного розвитку і торгівлі. Хоч Валентин Шеветовський ратує за те, щоб взагалі ліквідувати цю структуру.

Він нагадав, що Федерація роботодавців оприлюднила Маніфест щодо створення індустріальної держави.

– Ми пропонуємо кандидатам у Президенти України, а також політичним партіям, які братимуть участь у парламентських виборах, розглянути цей документ, висловити свої міркування щодо наших пропозицій, підтримати їх. Сьогодні багато політиків вже заявили, що цей Маніфест є дуже слушним і важливим, – говорить Валентин Шеветовський.

До речі, одним із пунктів документу є боротьба з корупцією та ліквідація корупційних схем, термінове реформування системи контролюючих та правоохоронних органів у контексті захисту прав приватної власності, особистої безпеки та зниження тиску на бізнес.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *