Кіпрський суд заморозив 820 мільйонів доларів Ахметова

Окружний суд Нікосії 27 грудня заморозив активи українського бізнесмена Ріната Ахметова на  $820 мільйонів у справі “Укртелекому”. Ахметов може подати апеляцію до 8 січня. Як повідомляє Financial Times, рішення про заморожування активів ухвалили за позовом компанії Raga Establishment, яка належить екс-голові правління “Родовід Банку” Денису Горбуненку.

Raga Establishment переслідує найбагатшого українського олігарха в судах, щоб стягнути повну оплату за продаж “Укртелекому”. У компанії заявляють, що у 2013 році вони продали “Укртелеком” Ахметову за $820 мільйонів. Тоді олігарх заплатив $100 мільйонів авансу і припинив платежі.

Колишня назва Raga Establishment Ltd – Epic Telecom Invest Ltd. Ця кіпрська компанія виступила від імені австрійського фонду EPIC офіційним власником “ЕСУ” на момент приватизації “Укртелекому”.

Нагадаємо, що у березні 2011 р. Фонд державного майна України продав компанії “ЕСУ” (“дочці” австрійського інвестиційно-фінансового консорціуму EPIC) 92,791% акцій “Укртелекому” за 10,575 млрд грн. У жовтні 2013 року група “СКМ” Ріната Ахметова через кіпрську компанію UA Telecominvest Limited придбала “ЕСУ” і, відповідно, “Укртелеком”.

Державні “Ощадбанк” та “Укрексімбанк” вимагають через суд стягнути борги з “ЕСУ” в розмірі 1,1 млрд грн і 3,93 млрд грн.

У квітні 2017 року Печерський районний суд Києва заарештував акції  “Укртелекому” і мобільного оператора “ТриМоб” у рамках провадження про незаконне виділення за вказівкою Януковича 220 млн грн з державного бюджету України та приватизацію 93% акцій “Укртелекому” за заниженою ціною на 1,6 млрд грн.

У грудні 2017 року Київський апеляційний господарський суд залишив без змін рішення Господарського суду за позовом Фонду держмайна щодо розірвання угоди купівлі-продажу “Укртелекому” компанією “ЕСУ”. Підстава – у лютому 2017 року перевірка ФДМУ встановила невиконання компанією “ЕСУ” інвестиційного плану, який передбачав внесення упродовж 5 років інвестицій в сумі не менше ніж 450 млн доларів.

Публічне акціонерне товариство “Укртелеком” — одна з найбільших компаній України, яка надає повний спектр телекомунікаційних послуг. “Укртелеком” – найбільший на ринку оператор стаціонарного телефонного зв’язку (майже 7,2 млн абонентів). Компанія також надає послуги мобільного зв’язку стандарту UMTS/WCDMA через дочірню компанію “ТриМоб“, широкосмугового доступу в Інтернет (більше 1,6 млн користувачів) тощо.

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.