Гривня стала другою серед валют країн СНД

Валюти країн СНД у другому кварталі 2017 року продемонстрували змішану динаміку проти долара США. Найбільше щодо американської валюти зросли молдавський лей (6,8%), українська гривня (3,3%) і грузинський ларі (1,6%). Найбільше знецінились узбецький сум (11,9%), таджицький сомоні () і російський рубль (). Про це свідчать дані валютних аналітиків.

Так молдовський лей відновлюється (+6,8%) після президентських виборів 2016 року і на тлі глобального зниження долара США. Треба сказати, що з початку року курс долара проти кошика основних світових валют знизився на 7,2%. Водночас вихід на російський ринок молдавських вин, фруктів і овочів дозволив Молдові збільшити експорт в першому кварталі 2017 року більш ніж на 40%.

Українська гривня зміцнилася (+3,3%) завдяки сезонним факторам, сприятливій ситуації на сировинному ринку і скороченню витрат на енергоносії через завершення опалювального періоду. Дається взнаки і отримання безвізового режиму з ЄС, що дає надію на посилення ділової активності.

Водночас восени на курс гривні може почати тиснути зменшення валютної виручки, підготовка до опалювального сезону й закупівля енергоносіїв. Багато в чому курс залежитиме від співпраці з МВФ й іншими міжнародними донорами.

Грузинський ларі зміцнюється (+1,6%) після отримання Грузією безвізового режиму з ЄС, що підсилює ділову активність, і стимулює приплив інвестицій. У січні-травні 2017 року експорт з Грузії зріс на 28,6% порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Серед усіх валют країн СНД проти “зеленого” найбільше програв узбецький сум – 11,9%. На нього тисне очікування лібералізації валютного ринку, заявленої, однак так і не реалізованої новим президентом Шавкатом Мірзийоєвим. Негативно впливає на узбецький сум і девальвація російського рубля.

Таджицький сомоні девальвував на 7,1% через зниження рубля і зменшення надходжень від трудових мігрантів.

Російський рубль втратив у другому кварталі 4,8% переважно через невисоку вартість нафти і продовження виводу іноземних капіталів через санкції проти РФ.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *