За збитий Іл-76 генерала Назарова засудили до 7 років ув’язнення

Генерал-майора Віктора Назарова визнали винним і засудили до 7 років позбавлення волі. Такий вирок сьогодні виніс Павлоградський міський районний суд Дніпропетровської області.

Суд визнав колишнього першого заступника начальника генштабу ЗСУ, начальника оперативного штабу АТО винним за ч. 3 ст. 425 КК України – недбале ставлення до військової служби.

Суд вирішив, що генерал-майор Назаров проігнорував попередження, що аеродром Луганська перебуває у ворожому оточенні, регулярно обстрілюється, а противник має у своєму розпорядженні переносні зенітно-ракетні комплекси. Назаров мав інформацію про те, що літак можуть обстріляти, і недбало поставився до своїх обов’язків.

Суд постановив стягнути з Міноборони моральну компенсацію родичам загиблих у розмірі по 500 тис. грн. Генерал-майор Назаров має відшкодувати державі майже 130 тис. грн, витрачені на досудові експертизи, військового звання його не позбавили. До набрання чинності вироку Назарову залишили незмінним запобіжний захід – заставу у розмірі 97 тис. грн. Сам військовий свою провину не визнає.

Нагадаємо, у ніч на 14 червня 2014 року терористи так званої “ЛНР” збили військово-транспортний літак Іл-76, який заходив на посадку в аеропорту Луганська. Тоді загинули 49 осіб: 9 членів екіпажу і 40 бійців 25-ї військово-повітряної бригади, які прямували на ротацію. До трагедії військово-транспортна авіація здійснила два десятки рейсів до оточеного аеропорту.

Rost

Журналіст “Українського репортера”