З полону терористів звільнили ще одного бранця

З полону сепаратистів Донбасу звільнили військовослужбовця Романа Савкова, якого утримували в Макіївській колонії. Про це повідомила учасниця тристоронньої контактної групи в Мінську, перша заступниця голови Верховної Ради Ірина Геращенко.

“Тільки-но СБУ доповіла Президенту П. Порошенку, що звільнено українського заручника, військовослужбовця Романа Савкова. Президент телефоном вже привітав Романа на волі.

Роман ще в шоковому стані і не вірить, що все правда. Його захопили пораненого, утримували в Макіївській колонії, в нього цукровий діабет, і йому не давали ліків, було значне погіршення здоров‘я.

Перше, про що говорили нам звільнені українські заручники в Горлівці 27 грудня, – це про долю інших бранців, прохання витягти побратимів. Про Романа, а також Олександра Корінькова, Сергія Глондаря, Богдана Пантюшенка.

Днями Президент помилував одну злодійку, аби витягти нашого військового. Цього разу нам віддали саме Романа. Тепер він пройде лікування у військовому госпіталі…  В швидкій його везуть на Київ.  СБУ і мої помічники супроводжують Романа, вже завтра він зможе обняти свою маму”, – написала Геращенко у Фейсбуку.

Романа вже привітав Президент Порошенко.

21 січня сепаратистам передали 23-літню Марину Козлову, яка народила в неволі. У жовтні 2015 року її засудили до 14 років позбавлення волі за умисне вбивство двох нацгвардійців.

8 листопада 2014 року тоді ще 19-річна Козлова прихопила гранату з будинку свого брата. На вулиці вона зупинила неповнолітнього мопедиста, якого погрозами змусила відвезти її до кіоску в центрі міста.

Там Козлова засунула руку з гранатою у вікно, вимагаючи пива і погрожуючи підірвати гранату, яка вже була без кільця. Продавщиця встигла закрити віконце кіоску, коли Козлова відволіклася.

Після цього дівчина пішла до свого знайомого додому, де плакала і розповідала про свої почуття, погрожуючи підірвати гранату. Хлопець до її слів серйозно не поставився і порадив протверезіти.

Поки вони з’ясовували стосунки, біля них зупинився автомобіль, в якому сиділи двоє чоловіків, які запитали дорогу. Козлова сказала, що допоможе, і сіла до них в автомобіль. Пізніше з’ясувалося, що вони були бійцями Нацгвардії. Що сталося між ними і Козловою, поки вони їхали в автомобілі, незрозуміло.

Засуджена стверджувала, що у неї втомилася рука і вона випустила гранату, від чого та й вибухнула. Чоловіки загинули, Козловій відірвало руку й осколками посікло ноги. Вже у в’язниці вона народила.

Нагадаємо, перший етап звільнення українських заручників відбувся 27 грудня 2017 року. Терористи відпустили 74 українських заручників (“ДНР” – 58, “ЛНР” – 16), а українська сторона – 237 членів бандугруповань. Більше про це можна почитати тут

Rost

Журналіст “Українського репортера”