Український журналіст Роман Сущенко сидітиме у Московському СІЗО ще два місяці

Лефортовський районний суд Москви у понеділок, 25 вересня, продовжив на 2 місяці арешт кореспонденту “Укрінформ” у Франції Роману Сущенку, якого звинувачують у шпигунстві проти Росії на користь України. Про це повідомив його адвокат Марк Фейгін.

Нагадаємо, Романа Сущенка затримали у Москві 30 вересня 2016 року. 7 жовтня йому висунули звинувачення в “шпигунстві”. У ФСБ РФ назвали Сущенка співробітником Головного управління розвідки Міністерства оборони України. В українському розвідувальному відомстві це спростували.

У зв’язку із затриманням журналіста Міністерство закордонних справ України висловило “рішучий протест“: “Безпідставне утримування Романа Сущенка під вартою в Російській Федерації за фіктивним обвинуваченням та політично вмотивований характер розгляду справи у суді переконливо свідчать про відсутність у цій країні системи правосуддя та забезпечення права на справедливий суд.

Вимагаємо від Російської Федерації негайно звільнити незаконно утримуваного громадянина України Романа Сущенка та забезпечити його безперешкодне повернення в Україну”.

24 січня 2017 року ПАРЄ ухвалила резолюцію, в якій вимагає від Росії звільнити Сущенка і припинити переслідувати українських журналістів на території окупованого Криму.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

four + six =