У Мінську домовилися припинити вогонь з 21 липня

Представники Тристоронньої контактної групи, за участі представників ОРДЛО, домовилися про припинення вогню з 21 липня, доступ СММ ОБСЄ до всієї території України та деполітизацію окупованого Донбасу.

Про це у Фейсбуку написала речниця представника України в ТКГ Леоніда Кучми Дарка Оліфер, – повідомляє Українська правда.

Група  підтверджує свою повну відданість всеосяжну, сталому та безстроковому припиненню вогню, з опівночі 21 липня 2019 року за київським часом;

– повторно заявляють про свою загальну і тверду відданість повному виконанню Мінських домовленостей;

– зобов’язуються забезпечити повний та безпечний доступ СММ ОБСЄ по всій території України згідно її мандату для моніторингу та верифікації, в тому числі з застосуванням її технічних засобів”.

Сторони домовилися про одночасний, синхронний демонтаж фортифікаційних споруд. Першою знесуть НЗФ ОРЛО на мосту, після чого українська сторона його поремонтує.

Представники ОРДЛО також пообіцяли прибрати символи квазіугруповань.

Встановлено, що у заручниках бойовиків перебувають 69 українців, а в закладах української пенітенціарної системи 208 осіб. Обидві сторони проведуть “юридичну очистку і підготовку до взаємного звільнення”.

На попередній зустрічі у Мінську 1 липня ТКГ не досягла прогресу в переговорах через позицію Росії. Українська сторона пропонувала покроково впроваджувати формат звільнення полонених “всіх на всіх”.

Політик і дипломат Роман Безсмертний, якого президент повернув у політичну підгрупу ТКГ на переговорах у Мінську, казав напередодні, що в день чергового раунду переговорів 17 липня “ситуація має прояснитися”.

3 червня Зеленський повернув у мінський переговорний процес другого президента України Леоніда Кучму.
Кучма пропонував прописати в нових домовленостях про “режим тиші” в зоні збройного конфлікту норму “не стріляти у відповідь”.
Він також казав, що Рада національної безпеки і оборони перегляне торгівельні обмеження стосовно ОРДЛО тільки після повернення українських активів в українське правове поле.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *