Генпрокуратура розслідує прослуховування НАБУ чиновників і силовиків

Генеральна прокуратура України здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо прослуховування детективами НАБУ низки українських чиновників з різних відомств і силовиків.

“Встановлено, що службовими особами НАБУ в 2016 році незаконно, без відповідних дозволів слідчого судді, здійснювалось проведення оперативно-технічних заходів, зокрема проводилось відстеження пересування осіб по території країни та трафіку дзвінків між абонентами 114 телефонів.

​Зокрема, у такий незаконний спосіб здійснювались ОТЗ щодо службових осіб Головного управління розвідки Міноборони, Служби зовнішньої розвідки, органів Нацполіції, СБУ, Управління держохорони, ДУС, заступників міністрів Кабміну, органів ДФС, суддів Вищих судів, голів райсудів у місті Києві, керівників ВНЗ, інших службових осіб. ​

На даний час допитано як свідків ряд службових осіб зазначених органів”, – написала у Фейсбуку прес-секретар Генпрокурора Лариса Сарган.

Проти детективів Антикорупційного бюро відкрили справи за ст. 365 (Перевищення влади або службових повноважень) і ст. 366 (Службове підроблення) Кримінального кодексу України.

У НАБУ закиди Генпрокуратури про несанкціоноване прослуховування понад 150 осіб, включно з охороною Президента, відкидають.

“Важко зрозуміти причини, з яких Юрій Луценко свідомо вводить в оману громадськість. Не виключаємо, що подібні заяви мають на меті заблокувати створення незалежного Антикорупційного суду та дискредитувати Національне антикорупційне бюро в очах громадськості та іноземних партнерів.

Нагадуємо Генпрокуророві, що НАБУ не має повноважень для здійснення автономного прослуховування і з цією метою користується засобами Служби безпеки України. Генеральний прокурор мав би знати, що “поставити” на прослуховування один номер на підставі судової ухвали про дозвіл на прослуховування іншого технічно неможливо.

Упевнені, Служба безпеки України залюбки роз’яснить пану Луценку особливості законодавства, про які він, вочевидь, необізнаний.

Неприпустима навіть думка про те, що Генеральний прокурор міг мати докази незаконної діяльності правоохоронного органу і не вжив заходів для її припинення, що може кваліфікуватися як посадовий злочин. І будь-яка людина з юридичною освітою це розуміє.

НАБУ вкотре закликає очільника ГПУ перевіряти інформацію, перш ніж розповсюджувати її у ЗМІ”, – йдеться у відповіді НАБУ.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *